Wyświetl pojedynczy post
milosz
Senior Member
 
 
Od: 07.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#60411
Stary 08.10.2012, 11:33
Bobek90 napisał(a):Wyświetl post
Dlatego te 8 MP (szczerze mowiac MP to zaden sukces), to nic nie znaczy w obecnych realiach.
Nonsens. W każdych realiach MP w piłce nożnej to sukces, pewnie to kwestia wieku, może .. ale ja akurat dobrze pamiętam to MP z końcówki lat 70-tych, a później chodząc na mecze ukochanego klubu sam śpiewałem:

Po burzy słońce wychodzi zza chmur,
i nad Krakowem zaświeci znów.
O jednym marzę, o jednym wciąż śnię,
Mistrzem będzie Wisełka, na pewno to wiem.
Życie bym dał, za krakowską Wisłę
O jakże bym chciał, by znów była mistrzem ..

Zbyt wiele lat czekałem na kolejne MP aby podpisać się pod Twoim stwierdzeniem, ale pewnikiem dzieci Telefoniki poprą Cię w deprecjonowaniu tych 8 MP, na mnie w tym względzie jednak nie licz. Ja szanuje każde MP w okresie Cupiała i za każde jestem mu b. wdzięczny.

Bobek90 napisał(a):Wyświetl post
( ...)problem w tym ze szkolenie i scauting nie jest podstawa sukcesu w pilce noznej... szkolenie i scauting jest podstawa profesjonalnego klubu.(...)
A tu akurat pełna zgoda, ale z uwzględnieniem innego rozłożenia akcentów co samowolnie uczyniłem z Twoim cytatem.
W sumie nie ma różnic w tej sprawie pomiędzy nami, jedynie co sygnalizuje i przy czym sie upieram, że to co robi Legia w kwestii szkolenie młodzieży to tylko dodatek do źle funkcjonującego klubu, stąd jak wyników sportowych nie miała tak nadal ich nie ma (jest pozycja lidera tabeli, ale czy na długo, a odpadnięcie w eleminacjach do LE to raczej zgodne z przewidywaniami, tymi moimi..)
I rzecz jasna sprawą bezsporna są wszelkie zaniechania uczynione w erze Cupiała w Wiśle, gdy przychodził nasz klub był w środku tabeli, jeśli teraz by odszedł to zostawia klub z długami, na 13 miejscu w tabeli i co kluczowe bez zbudowanej przez siebie infrastruktury, czyli dostrzegamy to samo, bo i jaki koń jest każdy widzi. Rzecz jedynie w tym, iż jeśli bos chce mieć natychmiastowe wyniki to należało kontynuować drogę której symbolem był Valckx, a następnie stopniowo i konsekwentnie budować to co niezbędne dla profesjonalnego i długofalowego funkcjonowania klubu, czyli boiska treningowe, skauting, ale i również inwestować w Akademię Piłkarską .. Czyli w sumie diagnoza jest podobna, różnimy sie jedynie tym co powinno być priorytetem przy właścicielu w „gorącej wodzie kąpanym” jak Cupiał, otóż moim zdaniem najpierw profesjonalizm plus kasa na transfery, trener i dyr. sportowy, później wszystko to o czym piszesz, ot taka jedynie różnica pomiędzy nami, ale …no właśnie, ... no bo jakie to ma znaczenie, skoro to tylko teoretyczne rozważania, na dziś mamy zero inwestycji, tragiczne podejście do szkolenia młodzieży, a co gorsza pełny brak profesjonalizmu, czyli Bednarz i niezatapialny Zdzicho Kapka, hmm .. niestety ciemność widzę, ciemność widzę .. No a tak lubię myśleć optymistycznie, a tu nic, nie da się, bo albo zmieni się Cupiał, albo ktoś jego wymieni ...
Ostatnio edytowane przez milosz : 12.10.2012 o godz. 00:13.
Odpowiedz cytując