sanderuss napisał(a):

Prokuratora powinna byc odpolityczniona i w pelni niezalezna od MS. Trudno zeby sobie wladza scigala opozycje bo jej tak pasi czy fabrykowala oskarzenia na dorazne potrzeby. Prokurator zeby dobrze wykonywal prace nie moze sie bac ze oskarzy jakiegos znajomego polityka a potem moze stracic prace. Musi kierowac sie KPK i KPC a nie obecna sytuacja polityczna. Tylko niezaleznosc gwarantuje rzetelnosc.
Dwa: na co komu wszelkiej masci twory typu ABW, CBS, CBA, Inspekcja Transportu, Straz miejska, Policja Skarbowa czy dwadziescia innych quasi-sluzb specjalnych? Zamiast tego powinno zostac gora piec: wywiad i kontrwywiad zarowno cywilny i wojskowy oraz policja. Koniec z tworzeniem politycznie podleglych formacji paramilitarnych majacych szkodzic ludziom.
|
Jeśli wierzysz że prokuratura może byc odpolityczniona to raczysz żartować. Co z tego że hipotetycznie będzie niezależna od partii politycznych skoro sami stworzą quasi partię z tym że niekontrolowaną przez wyborców, właściwie ptrzez nikogo. Prokurator generalny będzie mógl być w dlugotrwałej procedurze odwołany ale w tym czasie szeregowi prokuratorzy będa mieli nieograniczoną i niekontrolowana władzę. Podobnie jak maja sędziowe. I jak wygladają sprawy sądowe? 2 identyczne sprawy w różnych sadach i inne interpretacje prawa, nie możnośc skazania zbrodniarzy komunistycznych czy odpowiedzialnych za tragedie w Wujku- bo sędziowie przybijaja piątki z kim trzeba . Sitwa, i taka powstanie w prokuraturze.Tylko niepoważne dzieci mogą wierzyć w jakies odpolityczniania.
emj10 napisał(a):

Naprawdę masz wątpliwości, że to nie były harcerzyki? Nie muszę kierować się jakimiś domysłami Dukaczewskiego, czy innych, aby nie pamiętać co się wtedy działo i jakie problemy były chociażby w Afganistanie. Zapomniałeś o wrzucaniu fotek "agentów" na naszą klasę zaraz po przyjeździe do Afganistanu i tym jakie były reakcje sojuszników? 
Tak to skomentował wtedy Macierewicz:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kra...sie,53458.html
Zakładam, że ani ja, ani Ty nie jesteśmy ekspertami od SS, więc posłużę się komentarzem ze strony, która na pewno nie ma nic wspólnego z obozem rządzącym, a dosyć mocno pokrywającą się z moją opinią (z kilkoma uwagami) na temat zmian w WSI, jak i działań samego Macierewicza.
http://www.pardon.pl/dyskusja/1188747
|
Po pierwsze mam wątpliwości że to byli "harcerzyki". Przypomnę zdjęcia GROMU po zajęciu platformy w Zatoce. I co znaczy że to były dzieciaki?.Podobnie amerykańscy Marines- zresztą wielokrotnie . Błędy jakich wiele. Niejeden bląd popełniły napewno postkomunistyczne "fachury" w WSI tylko nikt tego tak nie nagłasniał ( choć kilka artykułów Cezarego Gmyza mozna znaleźć)
Po drugie nawet jeśli - wolę harcerzyków nie umaczanych i dać im czas niż fachowych oficerów Informacji Wojskowej czy ich następców z kontaktami i teczkami w Moskwie. coś jak z naszymi skorokopami - wolę 18 latka ambitnego i naszego wychowanka niż zdemoralizowanego zagranicznego gwiazdora. Nawet jak czasem przegramy.