|
Prokuratora powinna byc odpolityczniona i w pelni niezalezna od MS. Trudno zeby sobie wladza scigala opozycje bo jej tak pasi czy fabrykowala oskarzenia na dorazne potrzeby. Prokurator zeby dobrze wykonywal prace nie moze sie bac ze oskarzy jakiegos znajomego polityka a potem moze stracic prace. Musi kierowac sie KPK i KPC a nie obecna sytuacja polityczna. Tylko niezaleznosc gwarantuje rzetelnosc.
Dwa: na co komu wszelkiej masci twory typu ABW, CBS, CBA, Inspekcja Transportu, Straz miejska, Policja Skarbowa czy dwadziescia innych quasi-sluzb specjalnych? Zamiast tego powinno zostac gora piec: wywiad i kontrwywiad zarowno cywilny i wojskowy oraz policja. Koniec z tworzeniem politycznie podleglych formacji paramilitarnych majacych szkodzic ludziom.
|