emj10 napisał(a):

|
Wprowadzenie wolnego rynku do służby zdrowia z dnia z dnia na dzień spowodowałoby wycięcie w pień szpitali w małych i średnich miastach. Piszę to jako zwolennik częściowej liberalizacji w tym sektorze i odcięcia służby zdrowia od pępowiny państwa.
|
No chyba nie przypuszczales ze to ma byc reforma natychmiastowa. To musi byc wprowadzone z czasem. Jakby teraz zlikwidowac ZUS to masa ludzi zostala by bez srodkow do zycia. Ale pomalutku powolutku pasowalo by powoli uswiadamiac ludzi ze lepiej samemu odkladac na przyszlosc niz liczyc na krwiopijcow z rzadu. Juz teraz powinien byx wybor czy chcesz by panstwo cie okradalo czy chcesz byc zwolniony z tego ale w przyszlosci liczyc na swoje oszczednosci.
Szpitale trzeba predzej czy pozniej sprywatyzowac bo to jedyna szansa na utrzymanie rentownosci tych placowek. Nie mozna chodowac sobie patoligii jak obecna sluzba zdrowia ktora, chyba kazdy to przyzna, jest fatalnie zarzadzana.