Arapaho napisał(a):

Wg.ciebie becikowe to bubel , a wg.mnie mega bublem jest oddzielenie prokuratury od ministra sprawiedliwosci co bardzoszybko wyszło w praktyce.I wyjdzie jeszcze nie raz.
I tu się pewnie róznimy. Jak ktoś chce oszukiwać to zawsze będzie to robił - idąc tym tokiem nalezłoby zlikwidować wszelkie dotacje i dodatki bo wyłudzający zawsze się znajdą. Żeby też nie było nie uwazam becikowego za mega sukces ale jeśli nie ma innych dzialań prorodzinnych to niech będzie chociaz to. A limit dochodów i owszem powinien być
|
Można się w takim razie przerzucać od jednej do drugiej ustawy, która jednemu będzie pasowała, a drugiemu nie. Oddzielenie prokuratury od ministra sprawiedliwości również uważam za bubel (może trochę mniejszy), ale wynikający tak jak w przypadku likwidacji WSI z nieprzygotowania w odpowiednim przedziale czasu z jednej strony nadzoru nad prokuraturą i narzędzi, które zarazem dawałyby prokuratorowi generalnemu większe możliwości wpływu na prokuraturę i prokuratorów, a z drugiej strony nakładałyby na prokuratora generalnego większe obowiązki i przejrzystość przed opinią publiczną. Likwidację WSI w tym trybie również nazwałem ze 2 lata temu wielkim skandalem, gdyż w momencie prowadzenia dwóch wojen na świecie zostaliśmy pozbawieni na wiele miesięcy służb. Pisałem wtedy, że trzeba było rekrutować ludzi z CBŚ/policji i innych służb równolegle do procesu likwidacji WSI, tak aby po 2-3 latach (może więcej, ale to temat sporny) mogli oni zastąpić "niezweryfikowanych". Wprowadzono harcerzyków i skutki były opłakane.
Dlatego nie ma innego sposobu na zrobienie takiego zestawienia niż upodobnienie tego do raportu FR. Wypisuje się daną liczbę postulatów (pisałem o liczbie dajmy 100) i jako suche fakty oznacza się te zrealizowane bez zważania na własną opinię.