Arapaho napisał(a):

Wg.ciebie becikowe to bubel , a wg.mnie mega bublem jest oddzielenie prokuratury od ministra sprawiedliwosci co bardzoszybko wyszło w praktyce.I wyjdzie jeszcze nie raz.
I tu się pewnie róznimy. Jak ktoś chce oszukiwać to zawsze będzie to robił - idąc tym tokiem nalezłoby zlikwidować wszelkie dotacje i dodatki bo wyłudzający zawsze się znajdą. Żeby też nie było nie uwazam becikowego za mega sukces ale jeśli nie ma innych dzialań prorodzinnych to niech będzie chociaz to. A limit dochodów i owszem powinien być
|
Oddzielenie prokuratory od ministerstw bublem nie jest. W Polsce pokutuje jednak dyspozycyjnosc wymiaru sprawiedliwosci do rzadzacej opcji. Taka komuna mentalna.
Co do zasilkow i wszelkiej masci benefitow socjalnych to powinno to byc zlikwidowane przy jednoczesnym znacznym obnizeniu podatkow. Zamiast promowac ludzi niezaradnych i oszustow powinno im dac sie wedke a nie ryby. Trzeba zwolnic ludzi ciezko pracujacych od obowiazku troszczenia sie o tych ktorym robic sie nie chce. Oczywiscie panstwo powinno opiekowac sie ludzmi ktorzy tej opieki naprawde potrzebuja ale tylko nimi. Poza tym takie kwiatki jak ZUS czy obowiazkowe ubezpieczenie zdrowotne powinny byc rowniez zlikwidowane. Wszystko powinno byc dobrowolne. Chcesz dobrej emerytury- oszczedzaj, chcesz dobrej opieki lekarskiej- to sie ubezpiecz.