Wyświetl pojedynczy post
Gwiaździsty
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19448
Stary 03.10.2012, 17:14
emj10 napisał(a):Wyświetl post
A co to ma za znaczenie?
Takie samo jak rozładowanie wagonu kolejowego miału w 2 h lub 6 h.

Doją kasę z Polski ostro, przy aprobacie ryżego :

Cytat:
Stopy zdławią gospodarkę? Mocne słowa eksperta


Zaskakująca decyzja: Rada Polityki Pieniężnej na dzisiejszym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Referencyjna stopa procentowa NBP wynosi nadal 4,75 proc. w skali roku. - To dowód na to, jak wielkie wpływy w Polsce ma lobby bankowe - komentuje w rozmowie z portalem Niezalezna.pl Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK.

- Marek Belka, prezes NBP, na dzisiejszej konferencji prasowej wymienił wszystkie istotne powody, które uzasadniałyby obniżenie stóp procentowych. A Rada Polityki Pieniężnej mimo to stóp nie obniżyła. To jest dowód na to, jak wielkie wpływy ma lobby bankowe w Polsce, w tym banków zagranicznych. Bo prawie wszystkie kraje na świecie te stopy obniżają - mówi Szewczak.

- Nawet Węgry będące w poważnych tarapatach i kryzysie dokonują obniżek stóp procentowych. Nawet Czesi, nasi najbliżsi sąsiedzi za miedzą, obniżyli stopy procentowe do poziomu 0,25 proc. My mamy 4,75 proc.! Proszę popatrzeć, jak dajemy robić kokosowe interesy bankom, inwestorom zagranicznym i spekulantom walutowym - dodaje ekonomista.

Zdaniem Janusza Szewczaka "Rada Polityki Pieniężnej jest zakładnikiem olbrzymiego błędu, jaki popełniła w maju. Gigantycznego błędu, bardzo kosztownego dla kredytobiorców, dla przedsiębiorców, dla budżetu państwa, dla kosztów obsługi naszego zadłużenia - kiedy to podniosła jako jedna z nielicznych na świecie stopy procentowe. Teraz popełniła jeszcze bardziej karygodny błąd nie obniżając tych stóp".

Nasz rozmówca nie ma złudzeń: -Na pewno ta decyzja jest bardzo niekorzystna dla koniunktury gospodarczej, dla kosztów obsługi zadłużenia dokonywanego przez Skarb Państwa, jak i przez przedsiębiorców, obywateli. Wzmocni tendencje kryzysowe w koniunkturze gospodarczej. Wydaje się, że część członków Rady Polityki Pieniężnej nominowanych przez obecną koalicję rządową ma zupełnie inne priorytety, niż powinni mieć w sytuacji, gdy kryzys do Polski wkracza pełną parą. Będziemy słono płacić za tą decyzję.

Są pieniadze na Grecję a nie ma na ....leczenie polskich dzieci:

Cytat:
Koszmar chorych dzieci trwa


Centrum Zdrowia Dziecka - z powodu braku pieniędzy - ogranicza planowe przyjęcia pacjentów do czterech klinik. NFZ nie zapłacił Centrum za tzw. nadwykonania. O kłopotach placówki pisała niedawno "Gazeta Polska Codziennie".

Planowe przyjęcia pacjentów zostaną ograniczone w klinikach: chorób metabolicznych, immunologii, gastroenterologii, otolaryngologii. Bez ograniczeń udzielane będą świadczenia ratujące życie. Tygodniowo, w każdej z klinik, świadczeń nie otrzyma kilkudziesięciu zapisanych pacjentów.

Zapłata za nadwykonania, którą Narodowy Fundusz Zdrowia powinien przekazać Centrum, wynosi ponad 7 mln zł. Dodał, że pracownicy Centrum będą zawiadamiać telefonicznie pacjentów o tym, że świadczenia nie zostaną udzielone w tym roku.
Aby żyło się lepiej. Wszystkim !