sanderuss napisał(a):

|
Wskaz mi zatem kto był przywódcą protestów przeciwko ACTA. To samo z Madrytem i Atenami. Ludzie potrafia sie zebrac bez jakiegos konkretnego lidera a w imie wspólnych wartosci.
|
Bez konkretnego lidera? NIe wierz w takie bajki
Cytat:
Tysiące ludzi, głównie młodych, od wielu dni manifestują dzień i noc na placu Puerta del Sol w centrum Madrytu przed niedzielnymi wyborami regionalnymi i lokalnymi w Hiszpanii. Protestują przeciwko brakowi pracy i domagają się zmiany prawa wyborczego.
Protesty zostały zwołane przez pacyfistyczną platformę O Prawdziwą Demokrację, ugrupowanie Młodzież bez Przyszłości oraz międzynarodową organizację ATTAC
- Politycy przedkładają swoje interesy ponad interesy tych, którzy ich wybrali - tłumaczył Pablo Gallego, rzecznik ugrupowania O Prawdziwą Demokrację "
|
Cytat:
|
Związek zawodowy pracowników sektora publicznego Grecji rozpoczął w środę 24-godzinny strajk przeciwko cięciom budżetowym zaproponowanym przez rząd w celu ograniczenia deficytu finansów publicznych.
|
sanderuss napisał(a):

|
Nie , nie chodzi o ilośc parti. Chodzi o to ze w Polsce zaczyna sie głosowac nie za ideami jednej opcji tylko przeciwko drugiej. Nie jest to w zasadzie zbyt trudne bo tak naprawde nieiele rózni PiS od PO. Pęc lat temu Platforma koncertowo wykorzystała elektorat negatywny PiSu i zdobyła władze. I teraz jak ludzie są juz mocno wqrwieni na Tuska i jego bande PiS powinnien zrobic to samo. Nie da rady jednak bo PiS w dalszym ciągu postrzegana jest jako partia wodzowska, a ludzie ciągle mają w pamieci obraz wilczych oczu Jarka wykreowany przez specjalistów z Platformy.
|
Akurat nawet najwięksi przeciwnicy medialni PIS przyznają ze jest to jedyna ideowa partia - tyle że z tą ideą oni się nie zgadzają ( np.Ireneusz Krzemiński, Kik czy Michnik) Pis nigdy nie wykreował negatywnego wizerunku PO czy SLD więc ten zarzut jest nie na miejscu przynajmniej w tym kierunku
sanderuss napisał(a):

|
Tak twierdze ze program PiSu to zbitek chwytliwych haseł których i tak nie bedzie mógł zrealizowac.
|
Znów się mylisz PIS to chyba jedyna partia ktora w czasie swoich rządów (mimo że tak krótkich) zrealizowała kilka ze swoich sztandarowych pomysłów ( likwidacja WSI, becikowe, likwidacja składki rentowej,sądy 24 godzinne, 2 progi podatkowe).Przypominam w 18 miesiecy. Ile w 5 lat zrealizowala PO - przecież to nokaut nie widzisz tego? Więc absolutnie się nie zgadzam z tym że rzuca słowa na wiatr. Można się z ich planami nie zgadzać ale w ciągu ostatnich 23 lat żaden rząd nie może się mierzyć z PIS-em pod kątem realizacji swoich planów. Jak ktoś nie lubi Kaczora bo woli wysokich i przystojnych brunetów z nienaganną wymową - to niech to mówi a nie wymyśla bajki zasłyszane z drugiej ręki