Cytat:
Boniek: w PZPN nie będę brał pensji
- Ja po Lacie płakać nie będę. Kiedy cztery lata temu wygrał, powiedziałem mu: Grzesiek, masz swój rower, to pedałuj. Miał wszystko w swoich rękach, ale nie wyszło mu to najlepiej. Wychodzi z PZPN z połamanymi nogami. Nie był dobrym prezesem, jednak nie zamierzam pluć na niego - mówi w rozmowie z "Super Expressem" Zbigniew Boniek, kandydat na prezesa PZPN.
Co ciekawe, Boniek zapewnia, że w przypadku zwycięstwa w wyborach, wprowadzi jedną sporą zmianę. Grzegorz Lato jako prezes zarabiał 50 tys. zł, jego młodszy kolega z boiska chce pełnić tę funkcję społecznie.
- Nie będę pobierał pensji z PZPN. Bo dla mnie bycie prezesem to misja, a nie skok na kasę. Pieniądze to ja zarabiam gdzie indziej.
Owszem, może wydam dwa razy więcej niż Lato na przykład na dyskusje z mediami o polskiej piłce czy na inne projekty, ale do mojej kieszeni nic nie trafi - zapewnia.
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...wiadomosc.html
|
Boniek teraz cieszy się chyba największym poparciem społeczeństwa,a po tych słowach tymbardziej. Coś jak Smuda przed Euro jak wybierali trenera - oby tylko nie skończył podobnie jak nasz były selekcjoner.