i do tego jak już sie zdecydujesz to nie możesz odmówić sędziowania w dany weekend. tzn masz rozpiske zostajesz przydzielony i masz jechać. Możesz miec tylko kilka zwolnien np. urodziny itp ale tak to w każdy weekend musisz być dyspozycyjny. Tak jak kolega wyżej napisał testy egzaminy zebrania zajmują kupę czasu. Weź też pod uwagę że nie bedziesz sęziował tam gdzie chcesz a tam gdzie Cię wyślą więc możesz jechać nawet 60km za Kraków. Mecze są przeważnie koło 15 seniorzy i 11 młodsi. więc tak naprawdę masz cały dzień zarąbany bozanim dojedziesz i wrócisz to mija średnio 5godzin. a to czego się nasłuchasz z trybun to Twoje
