Wyświetl pojedynczy post
Bobek90
Senior Member
 
Od: 11.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19314
Stary 22.09.2012, 22:25
Arapaho

Cytat:
Nie nakazuje nikomu że trzeba brać przykład z historii - twierdzę że należy ją znać żeby nie popełniać dramatycznych w skutkach błędów.
napisales: "wiemy jak skończyła Jugosławia, jak skończyło ZSRR czy nawet Imperium Rzymskie .Nawet Hiszpania i Wielka Brytania (Zjednoczone Królestwo wiemy jak skończyło i gdzie są Indie ,RPA czy Australia)się ledwo trzymają w swych obecnych granicach a wy euroentuzjaści marzycie o czymś więcej. Logiki, więcej logiki i znajomości historii nawet niezbyt odległej"

Jasno i wyraznie zasugerowales ze skoro takie podmioty jak ZSRR czy Imperium Rzymskie upadly, to znaczy ze Federacja Europejska tez nie ma przyszlosci. Ot, nie ma to jak "logiczny" argument
Zabawne jest to ze zarzucasz euroentuzjastom "brak znajomosci historii", a potem... swiadomie (lub nie) porownujesz Zwiazek Radziecki czy Imperium Rzymskie (!) z... ewentualna Federacja Europejska (zrodzona z UE). I to sie wlasnie nazywa fachowa znajomosc historii
Otoz nie kolego, w Europie nigdy nie istnialo cos na wzor obecnej UE (nie mowiac juz o Federacji), takze te twoje "upadle Imperia" zachowaj na inny temat. Ewentualna Federacja Europejska, zrodzona z UE, to inny rozmiar kapelusza.

---------------------------
O logicznych argumentach ty tu nie pisz, bo sam ani ich nie dajesz, ani na owe nie odpowiadasz.

Na przyklad;
Napisales: "Nigdy taki tygiel narodów nie zacznie funkcjonować jak USA bo nie ma wspólnego mianownika pomiędzy kulturami , tradycjami,jezykami, historią"
Mareq napisal; "Czy brak jest wspólnego mianownika między kulturami i tradycjami ? Wskazuje się w tym przypadku na trzy podstawowe elementy, które mogą być spoiwem tożsamości europejskiej. Greckie tradycje kulturalne/filozoficzne/polityczne, prawo rzymskie, uniwersalistyczne wartośći chrześcijańskie. "

I co? Nico! Zamiast ustosunkowac sie do tego bezposrednio, to ty odwracasz kwestie i piszesz o tym jak to wyglada w Chinach czy w Indiach Jest to smieszne, tym bardziej ze my tu mowimy o Federacji Europejskiej, a nie o stworzeniu Chinskiej Republiki Ludowej bis. Federacja Europejska nie bedzie funkcjonowala na tych samych zasadach co Chiny czy Stany Zjednoczone.
---------------------------------


Kiedy i komu bede odpisywal to wylacznie moja kompetencja. Przypominam Ci tez ze to ty zaczales dyskusje ze mna, nie ja z toba. A dokladniej mowiac zaczales dyskusje tym blyskotliwym zdaniem;
"Jeśli jakieś oszołomy zrealizują pomysł zjednoczonej Europy skończy ona po kilkunastu- góra 20-30 latach tak jak Jugosławia tylko rzeź będzie na znacznie większa skalę i nie ma co porównywać się do USA, Brazylii czy Indii gdzie środowiska sa w miarę jednorodne , z tym samym językiem , kulturą, historią, tożsamymi interesami."

To sie nazywa wejscie smoka
Ostatnio edytowane przez Bobek90 : 22.09.2012 o godz. 22:28.