Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19308
Stary 22.09.2012, 13:29
Socjal = roszczeniowość, czyli w tym sensie dużo osób jest przyzwyczajonych do tego, że państwo daje i każdemu się należy coś od państwa. Dlatego napisałem, że mimo tego, że duża część osób jest dalej za utrzymanie np. darmowego szkolnictwa, czy darmowej służby zdrowia (faktycznie nie jest darmowa, ale tak się jakoś w mediach i wśród polityków przyjęło, że przestrzegana jest konstytucja w tym zakresie), ale widząc to jak sytuacja wygląda na zachodzie (do tej pory socjal był jeszcze bardziej rozpowszechniony, ale od 2-3 lat następuje zwijanie różnych świadczeń i udogodnień) to Polacy chcieliby mieć taki sam "komfort" w kraju.