Wyświetl pojedynczy post
Ela
Pro Publico Bono
 
Od: 08.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19292
Stary 21.09.2012, 14:46
Szpen napisał(a):Wyświetl post

to że zarabiają więcej to wszyscy wiemy. Ale nie porównujemy zarobków, a koszty zycia. Standard tego zycia w tym przykładzie Nas nie interesuje. Albo coś jest droższe, albo tańsze. A nie, że kupi więcej.
Wiele produktów na zachodzie jest tańszych albo w porównywalnych cenach.

Niedawno wróciłam z Toskanii - dość drogi region - i przywiozłam zapasy kawy, makaronu, tuńczyka w puszce, oliwy, parmezanu, przecieru pomidorowego, wina gdyż nie dość, że są to produkty o wiele wyższej jakości to dużo tańsze.
Dla porównania : paczka kawy Lawazza, w przeliczeniu 7 zl u nas ponad 20. 14 pln kosztuje kwaśne Tchibo.
Owszem, mięso i wędliny są droższe, ale nie tak napompowane wodą i chemią jak u nas.
Dotyczy to zapewne i Twoich angielskich filetów z kurczaka.

Na zachodzie drogie są usługi.
Ale też nie wszystkie. We Włoszech cena kawy jest stała. Wszędzie esspresso kosztuje 1 euro, capuccino - od 1,5 do 2. Nawet na Piazza Di Signoria.