Wyświetl pojedynczy post
Gwiaździsty
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19289
Stary 21.09.2012, 13:12
Ciekawie zadano pytanie w kwestii modernizacji okrętów podwodnych w Marynarce Wojennej :

Cytat:
Wiosną tego roku Ministerstwo Obrony Narodowej zaprezentowało program modernizacji polskiej floty wojennej. Według planu, do 2030 roku flota ma otrzymać dziewięć nowych okrętów, w tym trzy okręty podwodne. Zainteresowanie dostarczeniem podwodnej floty dla Marynarki Wojennej wyraziły koncerny z Niemiec i Francji. Zdaniem Łukasza Kistera, bardziej korzystna dla Polski jest oferta Francuzów.

– Partner z Francji zadeklarował, że nie chce nam tylko sprzedać okrętów, ale chce też zainwestować w nasz przemysł zbrojeniowy. Po pierwsze, uratować Stocznię Marynarki Wojennej, a po drugie dać nam technologię, byśmy mogli okręty sami budować, oczywiście w pewnej kooperacji. W ten sposób zyskujemy dwukrotnie – mówi ekspert. – Tylko pytanie, dlaczego coraz częściej media donoszą, że ta decyzja ma dotyczyć zakupu okrętów podwodnych w stoczni niemieckiej, która jedynie sprzeda nam okręty. Poza zakupem tych okrętów nie dostaniemy technologii.
Można odpowiedzieć autorowi pytania, że to przeciez nie chodzi o interes Polski, tylko tego kraju, którego co jakiś czas szefowa klepie w zamian ryżego po garbie i obdarowuje go błyskotkami. A polskojęzyczne, reżimowe media przedstawiają to jako ....wielki sukces, światłość europejską i powód do dumy.