Wyświetl pojedynczy post
Belzebub
Senior Member
 
Od: 08.2007
Skąd: ULTRA C

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19276
Stary 20.09.2012, 20:50
Mi się wydaję, że u nas jest to tez po części pochodną zawyżonych cen najmu..Jak własciciel lokalu przykładowo na Rynku w Krakowie, płaci 20 tyś czynszu za sam lokal, to musi narzucić taką, a nie mniejsżą marże..Ludzie nie mają pieniedzy (trudno, żeby tyrac przykladowo 2h i z usmiechem wydać zarobiony hajs na jedno latte) wskutek czego na ilości klientów nie zarobi na "zyski", więc goli tych co i tak zapłacą..I koło się zamyka..Kowalski machnie capuciono w domu, mosiek czy nuworysz napiję się w kawiarence Lokale są, ale mało kogo stać by bywać w nich tak często jakby chciał..
Przykładowo w Czechach mało kto piję piwko w domu.. Bo w klimatycznym lokalu nieopodal domu, dobrze schłodzone piwo z beczki, kosztuje tylko trochę drożej niz na sklepowej półce..Już celowo nie wymieniam zachodnich krajów, gdzie jest to normą.. Taką to mamy zieloną wyspę..Nie winie oczywiście za to samego rudego..
Ostatnio edytowane przez Belzebub : 20.09.2012 o godz. 20:53.
[][][][]> T S W <[][][][]