Wyświetl pojedynczy post
Arapaho
Senior Member
 
 
Od: 06.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19265
Stary 20.09.2012, 16:31
Bobek90 napisał(a):Wyświetl post
Arapho

Oszolomy, zmielieni czy lemingi to nie sa zbyt mocne argumenty na poparcie twojej tezy. Wracaj do szkoly; z takim poziomem dyskutowania nie masz czego szukac w powaznych dyskusjach.

Kwestia "Federacji Europejskiej" jest taka ze... jej powstanie nie zalezec bedzie od "kilku oszolomow". To tak powazna kwestia, ze trzeba bedzie zgody spoleczenstwa. Zaden polityk nie wprowadzi kraju do Federacji, w momencie gdy spoleczenstwo bedzie przeciwne. Jesli spoleczenstwo bedzie za (bez tego nie bedzie Federacji), wtedy opcja balkanska jest naprawde malo prawdopodobna.
Tak prawdopodobna jak to ze... w Stanach wybuchnie wojna domowa


I nie machaj tak szabelka. Na dzis dzien nawet w konserwatywnej Polsce eurosceptycy dostaja regularnie w dupe od kilku lat. Jesli spojrzymy globalnie na Unie Europejska; biorac pod uwage ze mamy najwiekszy od ponad 30 lat kryzys; i ocenimy aktualna sile eurosceptykow; to... dojdziemu do wniosku ze naprawde niewielu chce "Europy narodow".
Przykro mi.
Taaaa......a świstak siedzi....

Cytat:
Zaufanie do Unii Europejskiej i Parlamentu Europejskiego jest w Czechach najniższe od 1994 roku - wynika z sondażu czeskiego ośrodka badania opinii publicznej STEM. UE i PE ufa około jednej trzeciej Czechów.

Czechy wstąpiły do UE w 2004 roku, ale STEM swoje sondaże poparcia dla niej prowadzi już od połowy lat 90. Najwięcej zwolenników w Czechach Unia Europejska miała w latach 1999-2000.Wówczas ufało jej 62 proc. ankietowanych.

W ciągu ostatnich lat nastąpił gwałtowny spadek poparcia dla UE. Gdy jeszcze w 2010 roku zaufanie do niej wyrażało 53 proc. ludzi, to na początku 2012 roku spadło ono do rekordowego poziomu 37 proc.

Najwyższe, 58-procentowe poparcie dla PE odnotowano w 2004 roku, w chwili wejścia Czech do Unii. Później oscylowało ono wokół 50 procent, aż osiągnęło swój najniższy poziom w tym roku; obecnie zaledwie 30 proc. Czechów ufa Parlamentowi Europejskiemu.
http://news.money.pl/artykul/czechy;...0,1050617.html

Cytat:
INFO: Węgierskie ministerstwo spraw zagranicznych uruchomiło kampanię reklamową mającą na celu promocję Unii Europejskiej. Czy to reakcja na coraz większy eurosceptycyzm węgierskiego społeczeństwa?

Mimo że Węgry otrzymują z unijnego budżetu więcej niż do niego wpłacają, węgierskie społeczeństwo w większości uważa, że członkostwo w UE nie jest dla Węgier korzystne. Dane pokazują, że do 2010 r. Węgry otrzymały w ramach unijnych dotacji 15,5 mld euro, podczas gdy w tym samym czasie Budapeszt oddał do unijnego budżetu jedynie 5,2 mld euro. Pomimo tego większość Węgrów uważa, że członkostwo w UE jest niekorzystne. Z sondażu przeprowadzonego przez instytut Szonda Ipsos wynika, że dla 56% Węgrów obecność w UE jest niekorzystna, 34% jest przeciwnego zdania.

Kampania reklamowa na rzecz promowania UE finansowana jest ze środków unijnych, a jej budżet to 125 tys. euro.
Cytat:
Szwajcaria, mimo że znajduje się w samym środku Europy, nie jest członkiem Unii Europejskiej. I wcale nie chce nim zostać. Według ostatnich badań tylko 19 proc. Szwajcarów wyraża poparcie dla UE. Ogromna większość społeczeństwa pragnie zachowania niezależności politycznej i gospodarczej swojego kraju. Nawet wśród zazwyczaj eurosceptycznie nastawionych Szwajcarów taki poziom niechęci do UE jest godny odnotowania.
http://www.uniaeuropejska.org/szwajc...na-w-2011-roku
Cytat:
Wg wstępnych wyników w wyborach parlamentarych w Finlandii zwyciężyły eurosceptyczna Partia Prawdziwych Finów i konserwatywna Koalicja Narodowa, które uzyskały po ok. 20% głosów - podaje "Gazeta Wyborcza".
Cytat:
INFO: Szwedzi są coraz bardziej eurosceptyczni. Prawie 90% z nich chce pozostania poza strefą euro i utrzymania swojej waluty - wynika z najnowszego sondażu.

Wśród 1000 ankietowanych 87,6% z nich stwierdziło, że chce utrzymania w Szwecji korony, podczas gdy 9,7% chciałoby przyjęcia euro, a 2,7% jest niezdecydowanych.
Cytat:
Co piąty Polak chce wejścia do strefy euro. Niemal dwie trzecie Niemców uważa, że ich kraj radziłby sobie lepiej bez wspólnej waluty

Ujawnione dzisiaj wyniki sondażu przeprowadzonego dla dziennika Die Welt pokazują, że pogarszają się nastroje Niemców, których kraj w największym stopniu dokłada się do funduszy pomocowych. Sondaż przeprowadzono również w Polsce i we Francji, drugiej gospodarce Europy.

Pomimo relatywnie dużej odporności na kryzys w strefie euro, Niemcy stają się coraz bardziej poirytowani podtrzymywaniem przy życiu zadłużonych państw Europy Południowej.

W przeciwieństwie do Niemców, tylko 36 proc. Francuzów twierdzi, że ich kraj funkcjonowałby lepiej poza strefą euro. Francuzi byli bardziej pozytywni od Niemców także w sprawie ogólnych korzyści płynących z przynależności do Unii Europejskiej. Zaledwie jeden na trzech Francuzów widziałoby swój kraj poza UE, kiedy w przypadku Niemców ten odsetek wynosi 49 proc.

Według sondażu Polacy nie palą się z wejściem do europejskiej unii walutowej. Taką wolę deklaruje tylko 18 proc. z nas. Aż 76 proc. Polaków uważa, że zamiana złotych na euro pogorszyłaby sytuację w kraju. Polacy są jednak bardziej optymistyczni niż Niemcy i Francuzi w kwestii ofert pracy zapewnionych dzięki przynależności do UE. Tylko co czwarty Polak uważa, że jego perspektywy zatrudnienia byłyby lepsze bez Unii. W przypadku Niemców i Francuzów ten odsetek wynosi 37 proc. i 34 proc.
http://www.ekonomia24.pl/artykul/705...ceptyczni.html
Cytat:
Z najnowszego sondażu wynika, że ponad połowa Brytyjczyków chętnie zagłosowałaby w powszechnym referendum za wycofaniem się z Unii Europejskiej. Tylko 10 proc. chce utrzymania dotychczasowego status quo.

Dwie trzecie posłów Partii Konserwatywnej chce renegocjować układ Wielkiej Brytanii z Unią Europejska, ale boją się ujawnić swoje prawdziwe uczucia euro-sceptycyzmu – twierdzą anonimowi informatorzy stacji z Partii Konserwatywnej.
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej