|
Senior Member
Offline
|
|
Cytat:
Dziś u Pospieszalskiego: kto zakazał otwierania trumien? Czy w Polsce można się czuć bezpiecznie?
Nie było mafii paliwowej - taki wniosek nasuwa się z wyroku szczecińskiego sądu z grudnia ubiegłego roku. W sprawie głośnego zabójstwa Komendanta Głównego Policji, Marka Papały po kilkunastoletnim śledztwie prokuratorzy uznali, że zastrzelił go złodziejaszek samochodów. W zeszłym tygodniu Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił kilkunastu członków gangu pruszkowskiego. Na wolność wyszli już niemal wszyscy.
Tymczasem dramat rodzin i przyjaciół ofiar katastrofy smoleńskiej zdaje się nie mieć końca. W dwa i pół roku po katastrofie konieczne okazują się kolejne ekshumacje. Przeprowadzane nocą, po otoczeniu cmentarzy przez wojskową żandarmerię, budzą najgorsze skojarzenia z tajnymi pochówkami Żołnierzy Wyklętych, czy nocnymi pochówkami ofiar masakry na Wybrzeżu w 1970 roku.
Dziś po raz kolejny wraca pytanie dlaczego prokuratura nie zadbała o udział polskich patomorfologów w sekcjach zwłok w Moskwie? Dlaczego nie przeprowadzono ich po powrocie ciał ofiar do kraju. Badanie ciał ofiar to jedna z najistotniejszych czynności zarządzanych przez prokuratora po tragicznej śmierci. Kto zakazał otwierania trumien? Od kogo jest niezależna prokuratura przeprowadzająca najważniejsze śledztwo naszych czasów?
Dlaczego organa ścigania i sądy tak skutecznie rozprawiają się z Antykomorem, szefem "Solidarności" Piotrem Dudą, czy ujawniającym niewygodne dla Lecha Wałęsy fakty Krzysztofem Wyszkowskim, a bezradne są wobec gangsterów i oszustów?
Dziennikarskie prowokacje pokazują jak łatwo można wpłynąć w Polsce na decyzję sędziego.
Czy to porażki prokuratorów, pobłażliwość sądów, czy błędy policji?
Czy w Polsce można się czuć bezpiecznie?
Na te pytania spróbują odpowiedzieć:
Zapraszam o 22.30 do TVP Info!
|
http://wpolityce.pl/artykuly/36674-d...uc-bezpiecznie
|
|