TSW Fanatyk napisał(a):

Jaki trening polecacie tylko na górne partie? Zaznaczam ze z powodu zerwania ACL nie robię nóg, martwego ciągu i innych ćwiczeń w których się stoi (np wyciskania na barki stojąc).
Celem chcę aby była siła. Możecie coś polecić?
może zrobić 5x5 tylko nogi wyrzucić?
|
Nie jestem lekarzem, ale zerwane ACL to nie podstawa do tego, żeby nie robić nóg, a wręcz przeciwnie - im mocniej będziesz robił nogi (niekoniecznie przysiady, mogą być wykroki i maszyny, oprócz prostowania nóg siedząc) tym łatwiej i szybciej Ci będzie później rehabilitacja przebiegała. Ja przed operacją rekonstrukcji ACL dostałem specjalną rozpiskę od lekarza na siłownię, żeby wzmocnić czwórkę. Jest blokadda psychiczna, ale Błachowicz ostatnio wygrał walkę w MMA z zerwanymi krzyżowymi
Skonsultuj się w tej sprawie z lekarzem, tak Ci radzę.