Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
0 22
Senior Member
 
 
Od: 05.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22267
Stary 19.09.2012, 15:21
martin_6 napisał(a):Wyświetl post
Aż tak źle jak w Widzewie raczej nie będzie. Są lepsze podstawy - stadion, kibice. Pozostaje jednak obawa utknięcia na lata w ligowej szarzyźnie. Nadzieja, że się Cupiał jeszcze raz w swoim stylu wkurzy, rzuci kasę i dobierze ludzi do odbudowy drużyny, tylko ci tym razem będą mieli więcej szczęścia w kluczowym momencie.
Nie powiedziałbym, żeby Widzew nie miał kibiców. Owszem stadion - to jest argument. Nie mniej jednak taki klub jak Wisła nie może bez jakiejś totalnej katastrofy (w postaci spadku) utknąć w ligowej szarzyźnie. Nie stać jej na to. Budżet wciąż jest na maksa obciążony, długi lecą, sprzedać nie ma kogo, szanse na wpływy z pucharów umiarkowane. To jest prosta droga do bankructwa i tym razem już się pewnie ze mną nie zgodzicie - w zasadzie trudno mieć pretensje do Bednarza.

Bo niby co on może? Skąd ma wziąć kasę? Wyczarować? Jeżeli Probierz nie poleci w ciągu 2-3 kolejek to będzie dla mnie jasne, że Cupiał przestał się interesować Wisłą. A to oznacza, że Wisła bez jakiegoś wyzerowania (czytaj: spadku i rozwiązania kontraktu z wszystkimi Gargułami itp - to nie są idioci, wiedzą że nikt im już tyle nie da) nie będzie średniakiem ligi.

To w ogóle jest cecha charakterystyczna dla najbogatszych klubów w bananowych ligach. Tu nie ma miejsca na półśrodki. Albo wygrywasz, grasz w pucharach, walczysz o mistrza i cudem dopinasz monstrualnie rozrośnięty budżet albo... lecisz z ligi i bankrutujesz. Nie ma fizycznej możliwości by klub wydający na pensje kilka razy więcej niż Piast Gliwice mógł bez wpływów z transferów zagranicznych i pucharów grać na poziomie Piasta Gliwice.

Co nie zmienia faktu, że ze stadionem i baza kibicowską zapewne wrócicie, bo nie ma też możliwości, by taki klub grał niżej niż na drugim poziomie rozgrywkowym.
Habemus Dubletum

LEG14


White Star Awards w kategorii:

Innowierca roku 2009
Innowierca roku 2011

Odpowiedz cytując