Wyświetl pojedynczy post
domin_czyzyny
Socios Wisła Kraków
 
Od: 09.2010
Skąd: Kraków/Bolechowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3980
Stary 19.09.2012, 14:38
hunter napisał(a):Wyświetl post
Odpowiadam.

1) Oczywiście, że nie przeczę iż wszystkie decyzje zapadają na najwyższym szczeblu. Akurat o tym troszkę wiem, więc informować o niczym nie musisz. Pragnę jednak nadmienić jeden fakt - B. Basałaj przychodząc do Wisły po raz drugi postawił warunek - spora autonomia przy podejmowaniu wielu decyzji, a szczególnie decyzji transferowych. BC przystał na te warunki i zapowiedzi zgodnie z którymi klub miał się w większości samofinansować (wypełnione po brzegi trybuny, wpływy za grę w pucharach z szczególnie LM, nowy sponsor itd.) Ile się z tego udało osiągnąć wspomnianej dwójce, to niech każdy sobie sam odpowie. JB żadnej autonomii nie ma, wszystkie swoje plany konsultuje z górą (na ogół poprzez pośredników/pośrednika). Zastał w Wiśle wielkie finansowe gówno, którego zgotowali mu poprzednicy.

2) Co zrobił? Zeszło nam z kontraktów kilku zawodników (np. Paljić i opłakiwany Kirm), kadra została uszczuplona na tyle że na grę w PP i lidze powinna wystarczać (osobowo).

Jeśli idzie o sponsora. Pokaż mi jakikolwiek klub w Polsce, który w ostatnich miesiącach pozyskał dużego sponsora strategicznego. Sytuacja ekonomiczna jest coraz gorsza i każdy raczej zaciska pasa, a nie pompuje kasę w promocję poprzez sport. Jaliens dostał trzy propozycje polubownego rozwiązania kontraktu. Oczywiście Bednarz mógłby pójść drogą działaczy sąsiadki i zacząć fałszować podpisy pod różnymi dokumentami, ale o to chyba nie chodzi, prawda? Mógł też przystawić pistolet do głowy KJ i zagrozić, że mu go odstrzeli jak nie podpisze umowy dot. rozwiązania kontraktu.

Otworzenie się na potrzeby konsumenta (kibica). Rozumiem że tutaj chodzi m.in. o sprzedaż internetową itd. Ktoś na forum wyjaśniał wcześniej czemu to jeszcze nie zostało wprowadzone, poszukaj. Inne niedociągnięcia organizacyjne wynikają z tego, że w klubie kasa świeci pustkami, nie ma ludzi którzy zajęliby się wieloma sprawami.

Proces naprawy finansów takiego klubu, o takim przepływie pieniędzy to jest proces długotrwały. Chyba tylko wyjątkowo naiwni myślą że wszystko da się poukładać w sześć miesięcy. Niektóre spółki plany naprawcze przeprowadzają latami, a i to czasem bywa za mało.

Można oczywiście Bednarza jebać za wszystko, nawet za to że za chwilę będzie padało, ale ja wolę patrzeć na sprawy realnie. Nie będę w niego na dzień dzisiejszy na pewno rzucał mięsem, ani nie będę go bronił niczym Częstochowy. W moim prywatnym odczuciu po prostu potrzeba czasu, żeby Wisła wróciła na właściwe tory. Jeśli to będzie trwało miesiącami, to trudno, jakoś to przeżyć trzeba.
wszystko OK, ale Bednarz jest jednym z winnych, dzięki którym jesteśmy w takiej, a nie innej sytuacji.
Sam zdemotywował zawodników do walki o europejskie puchary... a po drugie .......i trzy po trzy do mediów...

obarczanie go za wszystko jest przegięciem, ale prawda jest taka, że to osoba całkowicie bez wiedzy ekonomicznej, z wiedzą prawną też bym się trochę sprzeczał - co było widać przy s.......onym transferze Kirma jeśli chodzi o kwotę sprzedaży równą kwocie wypożyczenia.

też jestem zdania, ze BEDNARZ MUSI ODEJŚĆ.
Ostatnio edytowane przez domin_czyzyny : 19.09.2012 o godz. 14:46.
Odpowiedz cytując