Wyświetl pojedynczy post
Arapaho
Senior Member
 
 
Od: 06.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19224
Stary 19.09.2012, 11:46
Mareq napisał(a):Wyświetl post
Stety niestety sprawa nie rozbija się o cohones.
Mamy w obecnych czasach przykłady dwóch państw(niedemokratycznych - a to akurat istotna kwestia) które starają się uzyskać broń atomową bez błogosławieństwa wielkich i możnych tego świata i widzimy z jakimi reakcjami się spotykają. W warunkach demokratycznego państwa prawa reakcje z którymi spotykają się te dwa państwa powodują odsunięcie ekipy rządzącej od władzy.
Twierdzisz że to nie kwestia cohones a potem dajesz potwierdzenie że jak najbardziej tak jest Zupełnie inna jest kwestia Iranu i KRLD które są jawnymi wrogami USA i NATO, inna sprawa Polski. Sprzeciw co do broni nuklearnej w naszej obecnej sytuacji napewno podniosłaby Rosja, przynajmniej do czasów rządów Łukaszenki także Białoruś. Polscy politycy musieliby wykazać się niesamowitym "darem przekonywania" Zachodu żeby ten nie ugiął się przed Rosją oraz cohones właśnie gdyż różnego rodzaju blokady gospodarczo ekonomiczne przez kilka lat byłyby pewne.


Mareq napisał(a):Wyświetl post
Lubić to można koleżanki
Chodzi o to by mieli interes w tym abyśmy byli po ich stronie.
Myślę, że jest to cel realny do osiągnięcia.
Lubienie ująłem w tonie żartobliwym ,hehe.Oczywiście że cel zbliżenia z NIemcami jest realny nawet bardzo i to się zresztą dzieje. Ale to zbliżenie będzie trwało do czasu kiedy będziemy uznawać ich przewodnią role w Europie, do czasu kiedy będziemy ustępować krok po kroku w sprawach oddawania ich ziem, ulg podatkowych dla ich firm, ułatwień w nabywaniu polskich przedsiębirstw i mediów i dopóki nie będziemy im zagrażali gospodarczo czyli nie będziemy inwestować w gospodarce w sektory kluczowe dla Niemiec i oczywiście dopóki będziemy prowadzili politykę historyczną w skrócie opierającą się na stwierdzeniu " nazistowskie" a nie "niemieckie" obozy koncentracyjne. Proste jak drut. Z potęgami takimi jak NIemcy i Rosja można dopiero wchodzić w bliskie układy i sojusze kiedy będziemy mieli potencjał gospodarczo-militarny równoważący przynajmniej każdego z nich osobno i kiedy będzie nas stać na zerwanie go w pewnym momencie gdyby nasz sojusznik stawiał warunki mogące osłabić naszą suwerenność i nasze cele. To jak "urabiają" Polaków Niemcy w sposób nieprawdopodobnie przemyślany - przez dotarcie do polskich "elit", przez przejmowanie mediów, przez dziesiątki Instytutów które zakładają w Polsce a które mają odpowiednio ukształtować myślenie pewnych warstw społecznych w Polsce na temat Niemców i ich przewodniej roli mówił wielokrotnie ekspert w sprawach zagranicznych dr. Żurawski vel Grajewski można wyguglować sobie.
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej