Mareq napisał(a):

Lubić to można koleżanki
Chodzi o to by mieli interes w tym abyśmy byli po ich stronie.
Myślę, że jest to cel realny do osiągnięcia.
|
Wg mnie cel ten jest nie do osiągnięcia.
Rzeczywistością funkcjonowania Polski w tym zakątku Europy, w którym jesteśmy sa 3 modele:
1) Polska z Rosją przeciwko Niemcom
2) Polska z Niemcami przeciwko Rosji
3) Niemcy z Rosją , a Polska lezy im na drodze do ścisłej współpracy.
Obserwując politykę Niemiec od momentu odstawienia od władzy Helmuta Kohla, realizwoany jest przede wszystkim ten 3 wariant. NIemcy przez pewien okres tego czasu były hamowane przez UE - jako Związek Państw, ale biorąc pod uwagę zmiany jakie mogą zajść wewnątrz UE oraz dążenie do "większego zacieśnienia współpracy w ramach UE", trzeci wariant staje się coraz groźniejszy.....