Marszałek napisał(a):

skąd to masz ? bo za darmo oni tego nie publikują a co dopiero po polsku. Zresztą autor opiera te swoje wypociny w oparciu o błędne założenia. Fajnie by było jakby chociaż jedną aktualną książkę o Polsce przeczytał.
Niezłe jest to, "polska gospodarka" ciekawe co gość miał na myśli. "Nic nam nie grozi ze strony Rosji", poza tym ,że nas ekonomiczne rucha, posyłając mega drogi gaz. Najdroższy w Europie.
|
Jak widać żadna wielka tajemnica -
http://www.kresy.pl/publicystyka,ana...gia-dla-polski
Nie wiem czemu to dla ciebie wypociny bo dla mnie dość solidnie przeprowadzona analiza- wielorakich możliwości, szans i zagrożeń.
Zgadzam się że broń nuklearna jest niezbędnym warunkiem naszego bezpieczeństwa.Innego po prostu nie ma.Natomiast którzy politycy maja na tyle wielkie cohones żeby ją zdobyć?. Piłsudskiego to tu nie widze.A samo oświadczenie o chęciach zakupu spowodowałoby że szlaban na mięso do Moskwy byłoby najłagodniejszym posunięciem Putina.
Mając już hipotetycznie BN to jedyny bezpieczny dla nas sojusz to polityka jagielońska w tym momencie nierealna ale w przysżłości ...?Białoruś - Litwa-Łotwa- Ukraina-Czechy-Węgry-Rumunia-Gruzja.
Zachód to wiemy jak się zachowa, USA zależnie od sytuacji na bliskim i dalekim wschodzie, Niemców i Rosję mamy przerobionych i niech nikt się nie łudzi że nas nagle germńcy polubia, choćby ich po tyłkach całować.Póki jest interes i oddajemy im swoje media, fabryki i ziemie na Mazurach ,Pomorzu i Slasku to będzie alles gut. Natomiast sęk w tym że do sojuszu jagiellońskiego potrzeba wielu korzystnych okoliczności które może wytworzyć tylko wzrost potencjału militarno-gospodarczego Polski - nikt się z nami nie zwiaże jeśłi nie będzie miał realnych z tego korzyści.A wzrost ten nie nastapi w wyniku uległej polityki oddającej majątek i nie starającej się o BN .Kółko się zamyka i jesteśmy w dupie.