Wyświetl pojedynczy post
Mareq
Senior Member
 
 
Od: 04.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19208
Stary 18.09.2012, 16:21
Cytat:
dołożyć wszelkich starań, aby utrzymać szanse powodzenia NATO i Unii Europejskiej, i w ich ramach wiązać Niemcy
+

Cytat:
zbudowanie relacji z Niemcami (lub Rosją-wykreślić), które gwarantowałaby polskie interesy
To jest dobra strategia.
Z USA powinniśmy utrzymywać dobre relacje, ale nie opierać na nich jakiegokolwiek poważniejszego sojuszu.
Dla USA będziemy może i sojusznikiem, ale drugoligowym. Oczywiście zakładając, że zmieni się tam władza, bo przy obecnym pacyficznym( w dwuznacznym sensie ) kierunku polityki USA, to jesteśmy sojusznikiem trzecioligowym.
Ostatnio edytowane przez Mareq : 18.09.2012 o godz. 16:24.