Cytat:
|
dołożyć wszelkich starań, aby utrzymać szanse powodzenia NATO i Unii Europejskiej, i w ich ramach wiązać Niemcy
|
+
Cytat:
|
zbudowanie relacji z Niemcami (lub Rosją-wykreślić), które gwarantowałaby polskie interesy
|
To jest dobra strategia.
Z USA powinniśmy utrzymywać dobre relacje, ale nie opierać na nich jakiegokolwiek poważniejszego sojuszu.
Dla USA będziemy może i sojusznikiem, ale drugoligowym. Oczywiście zakładając, że zmieni się tam władza, bo przy obecnym pacyficznym( w dwuznacznym sensie

) kierunku polityki USA, to jesteśmy sojusznikiem trzecioligowym.