Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22242
Stary 17.09.2012, 17:31
Wydaje mi się, że znowu próbuje się stworzyć kolejny mit, tym razem szkolenia młodzieży w Widzewie. Prawda jest zgoła inna. Widzew dobrze wylosował w "drafcie" trafiając na kilka perełek wśród młodych zawodników, ze swojego regionu, jak i z innych części Polski. Nie można odbierać im zasług związanych ze scoutingiem, ale w dużej mierze jest to szczęście, tak jak to było kilka lat temu we Wronkach, gdzie każdy transfer okazał się strzałem w dziesiątkę, a słynny "komitet transferowy" urósł do rangi nieomylnego.

Rzeczywistość:
Mariusz Stępiński - transfer z Pogoń-Ekolog Zduńska Wola w 2011 roku
Adrian Pietrowski - transfer z Nielby Węgrowiec w 2012 roku
Mariusz Rybicki - transfer z SMS Łódź w 2011 roku (najpierw półroczne wypożyczenie)
Jakub Bartkowski - wychowane

Przypominam, że o Mariusza Stępińskiego walkę stoczyło sporo drużyn, także z Europy.
Cytat:
Pogoń-Ekolog Zduńska Wola już bez Mariusza Stępińskiego. Widzew Łódź, który już wcześnej obserwował młodego piłkarza i zapraszał na testy, sfinalizował pierwszy transfer tego lata. Nie do pierwszej drużyny, ale - zgodnie z zapowiedziami - do zespołu Młodej Ekstraklasy. Tą transakcję warto jednak odnotować, bo łódzki klub podpisał kontrakt z zawodnikiem, którego chciało mieć u siebie wiele klubów polskich i zagranicznych.

Utalentowany napastnik grał wiosną w czwartej lidze. Regularnie był również powoływany do reprezentacji Polski do lat 16. Zdobył w niej w 16 meczach 18 goli. Wcześniej był także powoływany do reprezentacji w młodszych rocznikach.


Widzew nie był jedynym klubem, który interesował się 16-letnim Stępińskim. Interesowało się nim wiele klubów z Ekstraklasy, a także kilka zagranicznych, m.in. Juventus, Arsenal, Newcastle, Auxerre i FC Koeln. Do gry w Widzewie młodego piłkarza przekonała jednak możliwość trenowania pod okiem trenera Radosława Mroczkowskiego. Swój udział przy tym transferze miał też Łukasz Masłowski.

PS. Kubusiowi zafunduję nawet wejście do ZOO w Oliwie, aby tylko zmył się przed następnym meczem.
Ostatnio edytowane przez emj10 : 17.09.2012 o godz. 17:34.
Odpowiedz cytując