Wyświetl pojedynczy post
JEDREK76
konserwa
 
 
Od: 06.2004
Skąd: STRUSIA NH

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19169
Stary 16.09.2012, 11:07
Pablo84 napisał(a):Wyświetl post
Jędrek czytałeś na www.zmieleni.pl ABC Jowów?
Czytałem, ale swojego zdania na ten temat nie zmieniam. Wybory do Senatu pokazały, że JOW nie są lekiem na całe zło raka, jaki zżera Nasz Kraj. Nawet ten tekst, ta strona pokazuje, że Kukiz jest tylko twarzą tej inicjatywy i po prostu ciekaw jestem jedynie, kto stoi za nim?
Pamiętam Sejm RP I kadencji, gdzie partii i partyjek tudzież posłów była cała masa i wówczas to dopiero partyjniactwo było w całym rozkwicie. Wówczas właśnie podczas "nocnej zmiany" i zamachu stanu na rząd Premiera Olszewskiego padło niesławne Tuskowe "policzmy głosy". Owszem JOWów wówczas nie było, ale jednocześnie nie było 5% bariery, które obecnie powstrzymują dzielenie się na małe partie. Pamiętam tą sytuację i to że ludzie wówczas byli zmęczeni i zniesmaczeni tymi ciągłymi kłótniami i problemami ze zdobyciem większości, aby utrzymać koalicję rządową, czy przepchnąć jakikolwiek projekt ustawy. To była anarchia. Niestety, ale u nas każdy jest indywidualistą i każdy nosi w plecaku buławę, znowu mielibyśmy w Sejmie 100 partyjek wszelkiej maści od Polskiej Partii Piwożłopów po Niezależnych Jewropejczyków spod znaku flagi tęczowej, wystarczyłoby żeby firmowała takąż formację twarz przechodzona w TV.