Wyświetl pojedynczy post
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 16.09.2012, 09:57. [ 5 kolejka] WISŁA Kraków - LECHIA Gdańsk, sobota 22 września 2012, 18:00
Witam,
za nami już cztery mecze Wisły Kraków w obecnym sezonie T-Mobile Ekstraklasy, nasza pozycja w tabeli z kolejki na kolejkę jest niestety coraz niższa. Aktualnie ''Biała Gwiazda'' zajmuje 11 pozycję ( być może po rozegraniu całej kolejki, spadnie ostatecznie na 12 miejsce). Tak słabego początku sezonu nie spodziewali chyba nawet najwięksi pesymiści wśród Kibiców. Nasz bilans po 4 meczach nie napawa optymizmem, strzeliliśmy 4 bramki tracąc aż 7.

Dwutygodniowa przerwa przed ostatnim meczem zbytnio nie pomogła naszym kopaczom i nadal oglądamy, kiepską grę, dalej nie mamy pomysłu na rozmontowanie obrony naszych przeciwników. Na 90 minut mamy opracowany jeden schemat gry w trójkącie Melikson- Iliev- Genkov, lecz bardzo często zdarza się, że do tego ostatniego piłka zwyczajnie nie dociera, bo każda obrona w naszej lidze po pewnym czasie orientuje się w naszym ''pomyśle'' i skutecznie rozbija nasze ataki, uniemożliwiając nam grę.

Komentarz do ostatniego naszego występu jest chyba zbędny, może i sędzia pomógł Pogoni w zdobywaniu bramek ( krany z kapelusza, bramka z metrowego spalonego) ale nasi zawodnicy też zbytnio się nie postarali po utracie drugiej bramki, aby cokolwiek zmienić na boisku.

Przed nami 5 mecz sezonu, mecz szczególny dla kibicowskiej braci - do Krakowa w najbliższą sobotę przyjeżdża Lechia Gdańsk - nasza zgoda. Na trybunach będzie prawdziwe święto to nie ulega żadnej wątpliwości - pytanie tylko czy nasi kopacze dostosują się do atmosfery...

Czy i przed tym meczem, trener powie na konferencji, że widzi ''widzi w chłopkach chęć rehabilitacji?'' i czy i Kibice zgromadzeni na Reymonta nadal będą rozczarowani postawą zawodników ''Białej Gwiazdy''?

Z obozu naszych Braci:

Lechia ten sezon zaczęła kiepsko, bo od porażki na własnym boisku 1-3 z Polonią Warszawa, później ''Biało - zieloni'' odnieśli dwa wyjazdowe zwycięstwa w Szczecinie nad Pogonią 3-1, oraz w Kielcach z tamtejszą Koroną 1-0. W ostatniej kolejce podejmowali u siebie beniaminka- Piasta Gliwice, prowadząc do przerwy 1-0, ostatecznie dość niespodziewanie przegrywając 1-2.

Po 4 meczach, zespół prowadzony, przez Bogusława Kaczmarka ma 6 punktów i wspólnie z Piastem zajmuje 8 pozycję w tabeli. Lechia jest jednym z dwóch zespołów, które do tej pory odniosły komplet zwycięstw na wyjazdach nie tracą przy tym ani jednej bramki.

Zespół z Gdańska przed sezonem został wzmocniony do linii obrony dołączyli zawodnicy dobrze w Polsce znani: Jarosław Bieniuk, oraz były Wiślak - Piotr Brożek, w pomocy szaleje pozyskany z Wisły Płock, Brazylijczyk - Ricardinho a do przedniej formacji klubu z Gdańska sproawdzono - Grzegorza Rasiaka.

W poprzednim sezonie Wisła uległa Lechii przed własną publicznością 1-0, a zwycięską bramkę zdobył Piotr Wiśniewski.

Jak piłkarze Wisły poradzą sobie z narastającą presją? Powiedzmy sobie szczerze, że 10 miejsce nie jest szczytem marzeń chyba, żadnego z naszych kopaczy ani tym bardziej Kibiców...

Przed nami tydzień przygotowań do spotkania z Lechią, trener Probierz a aż 7 dni by przejrzeć na oczy i zrezygnować z wystawiania w pierwszym składzie Łukasza Garguły.

Cóż jeszcze można zmienić w obrazie naszej gry, by choć na chwilę zadowolić Kibiców Wisły.

Poniżej przedstawiam plan 5 kolejki T-M Ekstraklasy:

21 września:

18: 00 Korona Kielce - Podbeskidzie
20:30 Legia Warszawa - Polonia Warszawa

22 września:

13:30 Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice
15:45 Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin
18:00 Wisła Kraków - Lechia Gdańsk

23 września:

14:30 Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów
17:00 Lech Poznań - Pogoń Szczecin

24 września:

18:30 Widzew Łódź - Górnik Zabrze
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując