Wyświetl pojedynczy post
igortsw
Senior Member
 
 
Od: 12.2006
Skąd: Ekonomiczny - od lat fanatyczny!

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#218
Stary 14.09.2012, 22:49
dynek.pl napisał(a):Wyświetl post
Dla mnie Cupiał przerabia dokładnie te same błędy co kiedyś Filipiak. Tam też kiedyś na "hurra" stawiano na młodych Polaków, potem nastąpił zwrot o 90 stopni na obcokrajowców, a potem odpady z obu opcji zleciały z ligi.
Ciekawe jak u nas się skończy ?
Filipiak jest najlepszym przykładem na to, że w Polsce nie da się zbudować normalnymi biznesowymi zasadami dobrze prosperującego klubu. Zaczynał tak jak w Comarchu. Tak jak w Comarchu zatrudniał Polskich młodych inżynierów, tak u Icków lądowała co sezon kohorta młodych Polaków. Nie spieszył się, inwestował przemyślanie, bez szaleństw tak jak i w Comarchu. I co? Comarch ma się świetnie a Cracovia spada.

Pewnie większość już klinie po co mówie o Szamanie zza miedzy. Ale to dowód, że u nas NIE DA SIĘ zrobić biznesu bez ogromnych inwestycji.

Trzeba władować naprawdę dużą kasę, w research zagraniczny, i tansfery zagraczniczne. W tej chwili powiedzmy szczerze - Polscy piłkarze w wieku 20-23 lat w większości nie są gotowi do gry, dlatego ogromne pieniądze trzeba wyłożyć na prace z młodymi, zaczynać od szkółek w wiekui 3 lat, tak jak w Holandii. Inaczej nigdy nie będziemy miec 18-20 letnich zawodników którzy naprawdę stanowia mocny punkt drużyny.
Ostatnio edytowane przez igortsw : 14.09.2012 o godz. 22:52.
<<Każdy z nas ma własny patent by nie stac się JUDASZEM>>
Odpowiedz cytując