Wyświetl pojedynczy post
Arapaho
Senior Member
 
 
Od: 06.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19110
Stary 13.09.2012, 15:00
Szpen napisał(a):Wyświetl post
gdzie go kasuje? już sam początek to stek bzdur. Lis napisał, że koszt miesięczny jest 5krotnie mniejszy niz podana suma miliona złotych. Czyli liczymy dla uproszczenia 200k miesiecznie. Na odcinek 50k. Gosciowi wyszlo 1,2 mln. Reszty mi sie czytac nie chcialo.


nie czytam tego wątku, ludzi w pracy dziwnie się na mnie patrzyli jak się śmiałem do monitora. Czekam na konferencję.
A przypadkiem niedokleiłem reszty dyskusji gośc przesadzil z 300k -ale nie ważne : 5 x mniej to bieże Lisek do kieszeni, za 80 odcinków ma dostać (dostał) 7,4 mln zł

Cytat:
Dokładnie 92 462,58 zł brutto! Taką fortunę Telewizja Polska płaciła firmie Tomasza Lisa (46 l.) za wyprodukowanie tylko jednego odcinka programu "Tomasz Lis na żywo”! Prowadzący, czyli Tomasz Lis, dostawał z tego za swój godzinny show 20 tys. zł. Pozostałe 72 tys. firma Lisa otrzymywała na pokrycie kosztów produkcji i honoraria pracowników - zarobki dziennikarza ujawnia "Super Express".

"Super Express” dotarł do protokołu z kontroli prowadzonej przez TVP od 8 grudnia 2008 r. do 20 lutego 2009 r. W ramach niej sprawdzano umowy dotyczące współpracy TVP z firmą Tomasz Lis Deadline Productions przy produkcji programu "Tomasz Lis na żywo”.

Pierwsza umowa Lisa z TVP dotyczyła produkcji 80 odcinków. Wynagrodzenie za produkcję jednego odcinka ustalono na 92 462,58 zł brutto! Sam Lis za prowadzenie programu otrzymywał 20 tys. zł.
a tu drugi ekspert od walki z PISem

Cytat:
Nieoceniona "Gazeta Wyborcza" piórem Wojciecha Szackiego przedstawia dziś "analizę" powodów utzymującej się, choć malejącej, przewagi PO nad Prawem i Sprawiedliwością. W istocie nie jest to jednak analiza tylko swoistego rodzaju instrukcja medialna - "sposób na PiS", czyli zestaw tez jak należy i co należy mówić i pisać o PiS, aby utrzymywać jego negatywny obraz w środkach masowego przekazu.

"GW" podpowiada zatem innym mediom głównego nurtu obecnie obowiązujący "przekaz dnia", linię polityczną nieobektywnego opisu Prawa i Sprawiedliwości.

Nie są to instrukcje nowe, za to głęboko osadzone w świadomości konsumentów mediów mainstreamowych.

Co się składa na "receptę Szackiego" ubraną w kostium analizy?

Po pierwsze: straszyć PiSem, utrzymywać, jak pisze Szacki dość otwarcie "nieważne czy słuszny czy niesłuszny" lęk przed rządami PiS.

Po drugie: szydzić z PiS, jak podpowiada Szacki: pokazywać że jest "śmieszny, niekompetentny i kłótliwy, a kluczowa jest dla niego katastrofa smoleńska".

Po trzecie: powtarzać, że więcej osób ufa Tuskowi niż Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Po czwarte: wytworzyć wrażenie slabości kadrowej PiS, poprzez ciągłe wracanie do stereotypów personalnych dotyczących polityków PiS a jeśli pojawiają w PiS nowe postacie to mówić, że to i tak nic nie zmienia.

Po piąte: powtarzać Polakom, że żyje się im dziś "lepiej niż w końcówce rządów PiS" nawet jeśli zdanie to jest bez sensu, bo sondaże nie wskazują na duże zmiany w ocenie sytuacji indywidualnej Polaków między 2007 a 2012.

Po szóste: uprawiać propagandę sukcesu rządu ("orliki" itp.) oraz grać kryzysem, prąd którym rzekomo chroni PO


Szacki przestrzega Platformę tylko przed jednym: wzrostem bezrobocia, czyli ostrzega przed... rzeczywistością, która może dopaść rząd. Szacki zdaje się mówić: "przed tą falą nie zdołamy was ochronić naszą zaporą manipulacji propagandowej, zróbcie coś z tym, bo razem utoniemy!"

Cały ten artykuł Szackiego byłby tylko skromnym przyczynkiem do dziejów propagandy w Polsce, gdyby nie to, że plan ten jest konsekwentnie wdrażany w życie.

Proponuję zabawę: proszę się zmusić do śledzenia przez dwa dni mediów głównego nurtu i "odkreslać" sobie, który element z recepty Szackiego jest realizowany w danym programie czy tekście.

W ten sposób można sobie stworzyć na domowe potrzeby "indeks Szackiego", czyli procentowy udział jego zaleceń w medialnych przekazany dnia nt. PiS.
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej