Cytat:
"Gdyby nie ja, na Euro nie zdobylibyśmy gola"
Piłkarska reprezentacja Polski pod wodzą Waldemara Fornalika meczem w Podgoricy z Czarnogórą rozpocznie eliminacje piłkarskich mistrzostw świata 2014, które odbędą się w Brazylii. W wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" Jakub Błaszczykowski mówi o pozostaniu kapitanem drużyny oraz o najbliższych meczach kadry.
- Nad kwestią kapitanowania doszedłem do wniosku, że nie w moim stylu byłoby rezygnować. Ja w życiu się nie poddaję, zawsze walczę. Gdyby było z moim kapitanowaniem tak źle, jak pisali dziennikarze, nie sądzę, by drużyna po raz drugi mnie wybrała. Koledzy znowu obdarzyli mnie zaufaniem, zaakceptowali mnie - powiedział Błaszczykowski.
- Nie ulega wątpliwości, błędem było, że o biletach powiedziałem od razu po meczu z Czechami. Nie był to dobry czas. Poruszyłem tę kwestię i od razu rozpętała się burza. W tej sprawie zabrakło mi wsparcia drużyny i sztabu. Tylko Damien Perquis i Eugen Polanski wstawili się za mną. Mnie dostało się najbardziej, a na dobrą sprawę gdyby nie ja, nie zdobylibyśmy w turnieju Euro nawet gola - dodał
pomocnik Borussii Dortmund.
- Wierzę, że w tych eliminacjach udowodnimy, iż jesteśmy w stanie powalczyć o awans. Ale spodziewajmy się ciężkich przepraw. Byłoby wspaniale, gdybyśmy po pierwszych dwóch meczach mieli powody do radości - zakończył kapitan reprezentacji Polski.
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...wiadomosc.html
|
Żal czytac takie wypowiedzi