Wyświetl pojedynczy post
PvD
Armia Białej Gwiazdy
 
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7765
Stary 06.09.2012, 09:52
Po raz ostatni jedynie Polakami
Cytat:
Zapewne niewielu fanów Białej Gwiazdy 11.08.2001 r. ligową potyczkę przeciw Górnikowi w Zabrzu potraktowała w sposób mocno szczególny.

Zapewne wielu z nich "żyło" jeszcze rozegraną 3 dni wcześniej batalią z Barceloną, przegraną w Krakowie 3-4.

Z Zabrza media najczęściej donosiły o: bramkach Szymkowiaka i Frankowskiego, dwóch asystach Kosowskiego, a także o obronionym przy stanie 1-0 dla BG rzucie karnym przez Artura Sarnata (okazał on piłkarską wyższość nad Grzegorzem Bonkiem).

Nikt zapewne nie przypuszczał, że tego dnia po raz ostatni jak do tej pory 13-krotni mistrzowie Polski zagrali mecz ekstraklasowy samymi jedynie Polakami. Trenerem był wówczas Franciszek Smuda, który desygnował do gry następujący zestaw podopiecznych:

Sarnat - M. Zając, K. Moskal, Głowacki, Kaliciak - Pater (89, Baszczyński), Szymkowiak (76, Czerwiec), Moskalewicz (85, Kulawik), Kosowski - Żurawski, Frankowski
WislaLive.pl
Cytat:
Decydując się na grę w Wiśle i podpisując z nią kontrakt piłkarz powinien automatycznie przyjąć świadomość panujących przy R22 zwyczajów. A jednym z kanonów który powinien przyświecać każdemu wiślakowi jest poszanowanie trójkolorowych barw. Szanować powinien je każdy z nas ( i umieć się z nimi obchodzić) bez względu na to czy w danym momencie owładnął nami strach, panika, euforia, złość czy cokolwiek innego.
Są bowiem pewne granice, których nigdy się nie przekracza.
Odpowiedz cytując