Po raz ostatni jedynie Polakami
Cytat:
Zapewne niewielu fanów Białej Gwiazdy 11.08.2001 r. ligową potyczkę przeciw Górnikowi w Zabrzu potraktowała w sposób mocno szczególny.
Zapewne wielu z nich "żyło" jeszcze rozegraną 3 dni wcześniej batalią z Barceloną, przegraną w Krakowie 3-4.
Z Zabrza media najczęściej donosiły o: bramkach Szymkowiaka i Frankowskiego, dwóch asystach Kosowskiego, a także o obronionym przy stanie 1-0 dla BG rzucie karnym przez Artura Sarnata (okazał on piłkarską wyższość nad Grzegorzem Bonkiem).
Nikt zapewne nie przypuszczał, że tego dnia po raz ostatni jak do tej pory 13-krotni mistrzowie Polski zagrali mecz ekstraklasowy samymi jedynie Polakami. Trenerem był wówczas Franciszek Smuda, który desygnował do gry następujący zestaw podopiecznych:
Sarnat - M. Zając, K. Moskal, Głowacki, Kaliciak - Pater (89, Baszczyński), Szymkowiak (76, Czerwiec), Moskalewicz (85, Kulawik), Kosowski - Żurawski, Frankowski
WislaLive.pl
|