Wyświetl pojedynczy post
arti
Guest
 

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19664
Stary 06.09.2012, 09:47
dynek.pl napisał(a):Wyświetl post
Z wywiadu z Frederiksenem:



To jest jakas masakra jak te patalachy w Polsce sa przeplacane. Ja rozumiem, ze nie mamy podatkow 55% ale jakos predstawicielom normalnych zawodow dalej bardziej oplaca sie wyjezdzac z Polski do Danii niz w odwrotnym kierunku.
Podatek od dochodów osób fizycznych składa się z dwóch części:
– liniowego podatku municypalnego płaconego na rzecz władz lokalnych, zróżnicowanego w zależności od regionu – jego średnia stawka wynosi ok. 25,% (średnia stawka podatku municypalnego to 24,09%, natomiast średnia stawka podatku kościelnego to 0,73%);
– progresywnego podatku płaconego na rzecz skarbu państwa, którego stawka jest uzależniona od wartości uzyskiwanego dochodu:
• 3,64% dla dochodów wyższych od kwoty wolnej od podatku 42.900,- DKK, powiększonych o dochody od kapitału;
• dodatkowo 15% dla dochodów wyższych od kwoty 389.900,- DKK, powiększonych o dochody od kapitału.

Ponadto od dochodów osób fizycznych pobierany jest podatek w wysokości 8% na rzecz funduszu zatrudnienia oraz 8% składka na ubezpieczenie zdrowotne.

Dochody osób fizycznych mogą być obciążone podatkami do poziomu 51,5% ustalonego jako maksymalny
. Na każdy okres podatkowy ustalana jest kwota wolna od podatku oraz maksymalny pułap obciążeń podatkowych.

System podatkowy w Danii. Z tym, że jak widać w tych % zawiera się już "ZUS".
Odpowiedz cytując