|
Ty naprawde wierzysz ze po tylu latach wzlotow I upadkow, sukcesow I porazek pan Cupial nagle wpadl na pomysl samowystarczalnego klubu?
Kto jak kto ale on powinien doskonale wiedziec ze takie cos to czysta abstrakcja I bez wzgledu na to czy bedziesz 1 czy 14 dokladac bedzie musial bo jeszcze taki klub w polsce nie powstal, kazdy zyje na jakimś garnuszku.
Jesli za wystepy w LE dostajesz 20m to jesli jest to 1/2 budzetu to ja niemam pytan co za debil musi byc w klubie pilkarskim zeby o tym nie myslec. Zajmujac 10 miejsce ile zarobisz ? Bo przykladowo Wplywy Lechii wyniossly za ostatni sezon 22m to zakladajac ze bedzie u nas podobnie jaki będzie budzet w takim samowystarczalnym klubie? 20m? No wlasnie, Cupial tak czy siak bedzie musial dokladac tyle co obecnie albo nawet I wiecej biorac pod uwage frekwencje oraz koszta utrzymania.
To zwykle mydlenie oczu bo Wisla jest wlasnoscia Cupiala I nikt inny nie dofinansuje tego samograja jak to jest np. w miejskich klubach, nikt za niego nie podejmie proby ratowania czegos tak pseudo pochodnego jakim bedzie sredniak ligowy z Krakowa. Swiadomie kupil Wisle i jak by nie kombinowac to jest odpowiedzialny za to co jest I co bedzie dopuki z cygarem paraduje po R22 . Gosc jest wlascicielem spolki i to za jego sterami firma ociera sie o bankructwo wic jest on oczywistym winowajcom a nie lekarzem . Prawdą jest że to majetny czlowiek I jesli by chcial to moglby wylozyc, nawet by tego nie odczul tylko obecnie zapomnial czym kieruje, zapomnial ze Wisla to nie fabryka kabli gdzie zamowienia I inwestycje z gory sie wzracaja tylko klub pilkarski z ogromnym stadionem I potencjalem medialnym. Wlasnie teraz jest 5 minut naszej klubowej pilki a ogromne pieniadze leza na wyciagniecie reki, dzieki Platiniemu tylko trzeba z tego sobîe zdawac sprawe a nie .......ic dyrdymaly o ambitnej mlodziezy I minimalizacji kosztow. Napierw zbudowac powinien europejskiego gracza , uczestnika pucharow I ambitny klub chcacy zamieszac w europie a pozniej zajmowac sie pierdami ktore same z sukcesami przyjda. Zapewniam cie ze Czekaj byl by 2 razy lepszy gdyby walczyl o miejsce w marce europejskiej niz w pierdograjku polskim. Mlodziez sama chce sie rozwijac I pokazywac w klubie konkretnym a nie w sredniaku ligowym. Jakimz trzeba byc naiwniakiem zeby sadzic że szkolenie w sredniaku ma sens. Gdy niewiele potrzeba by zagrać w seniorskiej 11... Tylko I wylacznie mocne kluby choduja dobry narybek bo chec zaistnienia i gry wymaga 2 razy wiecej pracy, wyzeczen I umiejetnosci niz w przypadku leszczy.
Choc bedziesz mial i 10 boisk to bedac jak Korona nie masz warunków zeby tworzyc material, nie masz jak ich wypromowac a kilka bubli pogrzebie szkolke na lata. To ze mlody przebije sie w druzynie o niczym nie bedzie swiadczyc a podnosic swoje umiejetnosci bedą na YT ogladajac Messiego czy Neymara .
Najpierw mocny klub a pozniej szkolka ... bez tego to szkoda czasu I nakladow.
Jeszcze troszkę i Boss da o sobie znac...
Ostatnio edytowane przez Dariook : 06.09.2012 o godz. 02:19.
|