Wyświetl pojedynczy post
!!IRIVER!!
Senior Member
 
Od: 08.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#60255
Stary 03.09.2012, 23:07
Dzimi napisał(a):Wyświetl post
To się może zaliczać jako przestępstwo polegające na działaniu na szkodę spółki.
art. 296 Kodeksu karnego

"„§ 1. Kto, będąc obowiązany na podstawie przepisu ustawy, decyzji właściwego organu lub umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą osoby fizycznej, prawnej [np. sp. z o.o. lub S.A.] albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej [np. sp. j.], przez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, wyrządza jej znaczną szkodę majątkową,

- podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”

Odpowiednio przygotowany i udokumentowany donos (cytaty z wywiadów + skany), w którym piszący go prawnik dowiedzie, że takimi wypowiedziami Bednarz prawdopodobnie działa na szkodę klubu, może załatwić sprawę. Przecież on nadszarpuje wizerunek klubu, osłabia pozycje negocjacyjną, wpływa na morale piłkarzy (sprzedamy każdego itp). Jak można podać oficjalnie do publicznej wiadomości (tak jak zrobił to Bednarz w marcu czy kwietniu), że klub ma problemy finansowe? Przecież to oczywiste działanie na szkodę.
W Polsce nie ma precedensów ale sytuacja, w której kibice złożyliby pozew zbiorowy na pracownika klubu... byłaby czymś "abstrakcyjnym"... A na pewno wśród kilkunastu tysięcy ludzi którzy regularnie chodzą na Wisłę, ktoś prawnikiem jest
Odpowiedz cytując