Żeby stworzyć miejsca pracy trzeba :
a) zachęcić wielkie -kolejne- koncerny do inwestycji w Polsce
b) zmniejszyć koszty pracy i hiper obciążenia dla polskich przedsiębiorców (o czym wyżej juz pisałem)
c) uprościć prawo podatkowe i cywilne w sensie zmniejszyć możliwość interpretacyjne sądów (w kontekście działania firm)
Obecne propozycje PIS to może 30% potrzeb (słyszałem tylko o punkcie c)) , a jako że trzeba wziąśc pod uwagę że z uwagi na koniecznośc koalicji i możliwych kompromisów z koalicjantem - to do zrealizowania będzie połowa z tego czyli nic. W związku z tym 1,2 mln miejsc pracy jest nierealne. Ma Jarek dobre kontakty z Kluską - brać go na eksperta - chłop wie co trzeba zrobić i ułoży plan gospodarczy
