FraMat napisał(a):

Ktoremu klubowi (nie tylko w Polsce, ale i w Europie) udalo się zbudować jakąś wielkość sportową na zdrowych zasadach uwzględniających tylko wychowywanie i wprowadzanie młodzieży do zespołu?
W Polsce próbuje tego większość, których nie stac na spektakularne zakupy i żaden z tych klubów w ciągu ostatnich dwudziestu lat nie zdobył MP.
Jedyną drogą jest naśladowanie bogatych:
-kupuje się za pożyczone pieniadze, lub za pienądze właściciela grono naprawdę solidnych i rozpoznawalnych piłkarzy,
-ściąga się na stadion kibiców w ilościach większych niż liczba biletów,
-ściąga się potężnych reklamodawców i czerpie finanse z praw telewizyjnych i występów w Europie.
Potem można sobie pozwolic na założenie akademii, na szkolenie młodzieży i na wprowadzanie wychowanków do zespołu
|
nie zgadzam się z Tobą... bo my nie mamy podbić Europy, ale regularnie w niej występować.
A do tego potrzebne są zdrowe fundamenty. Struktury klubu, zaplecze sportowe i szkoleniowe wraz z akademią. Do tego oczywiście bogaty właściciel + sponsorzy.
Nas nie będzie stać na kupienie 20 najlepszych piłkarzy, dlatego potrzebne jest dobre szkolenie. I przy dużym udziale wychowanków wspieranych przez dobrych piłkarzy możemy zaistnieć w Europie.
Nie da się do tego podejść od tyłu. bo skutkuje to tym co obecnie mamy.
Oczywiście na dziś ta rozmowa jest wręcz całkowicie oderwana od rzeczywistości.
My obecnie się zastanawiamy kim my mamy grać ? I czy będziemy grac o utrzymanie czy o środek tabeli ?
Kiedy właściciel skończy proces likwidacyjny i co po nim zostanie...