Wyświetl pojedynczy post
wislak68
Senior Member
 
Od: 11.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18967
Stary 03.09.2012, 10:34
Trochę o gazie i gospodarce:
http://biznes.interia.pl/raport/gaz-...polsce,1838049
"Jak możemy przeczytać w Biuletynie Rady Gospodarczej działającej przy premierze, zmieniło to prognozowane przepływy handlowe ropy i gazu, skłaniając do obniżenia zakładanych w dotychczasowej strategii plany wydobycia ze złóż konwencjonalnych. Jednocześnie Gazprom zamroził plany eksploatacji arktycznego podmorskiego złoża gazu Sztokman, ponieważ koszty okazały się zbyt wysokie. Rosja nie jest przygotowana na kryzys: gospodarka jest w dużej mierze uzależniona od cen surowców i od politycznych decydentów. To nie sprzyja długofalowym inwestycjom. - Ryzyko jest tu wysokie, ale i zyski mogą być dość wysokie - ocenia Iwona Wiśniewska, ekspertka z Ośrodka Studiów Wschodnich."
I trochę o AG:
http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/...odzine,1838353
"A może komisja byłaby tym antidotum, które znalazłoby ten biznesowy układ, o którym pan mówi, że być może chciał się zemścić na premierze?
Ja nie wykluczam, że faktycznie część tzw. postkomunistycznego biznesu może być rozczarowana rządami Platformy i mogła dojść do wniosku, że jest pora na to, żeby wysadzić Donalda Tuska z siodła, ale jeżeli tak było, to się przeliczyli.
Ale oni wykreowali Marcina P., czy tylko skłonili Marcina P., żeby zatrudnił syna premiera?
Ja sądzę, że za Amber Gold stoi świat przestępczy, a nie żadna część biznesu, czy innego. Natomiast to, że tak mocno wyeksponowano w całej tej sprawie współpracę Michała Tuska to już nie był przypadek"
Gowin po raz kolejny wskazuje na "źródła" afery AG.
I jeszcze to:
"A nie wkurza pana, że on nie straci majątku pozyskanego na tym przestępstwie i na paru innych, które popełnił wcześniej?
Nawet w oparciu o obecne przepisy da się znaczną część majątku odzyskać, natomiast faktycznie w z Ministerstwie Sprawiedliwości, a wiec precyzyjniej w komisji kodyfikacyjnej przygotowujemy rozwiązania, które pozwolą w przyszłości odbierać przestępcom majątki.
Czyli będzie konfiskata mienia przestępców i nie tylko - mienia pochodzącego z przestępstwa?
Takie są nasze plany.
Bo to pomysł Prawa i Sprawiedliwości, podkrada pan...
To jest pomysł np. amerykański. Taki, któremu myślę, że większość Polaków przyklaśnie, bo chyba wszyscy mamy takie poczucie, ze państwo polskie i polskie prawo jest zbyt pobłażliwe wobec ciężkich przestępców, a zbyt surowe wobec tych, którzy popełniają drobne przewinienia.
Ale pan wie, ze będzie taki projekt?
Tak, zapowiadam"
To się nazywa ekspres w kopiowaniu pomysłów. PiS wczoraj Gowin dzisaj .
Ostatnio edytowane przez wislak68 : 03.09.2012 o godz. 10:42.