Wyświetl pojedynczy post
WislaFan123
Senior Member
 
Od: 08.2003
Skąd: KRK

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3879
Stary 02.09.2012, 21:13
Jeżeli ktoś ma jeszcze watpliwosci skad wziela sie taka potezna strata klubu w 2011 roku, to sprawozdanie finansowe za 2010 rok, ktore zostalo wrzucone w innym temacie. Sprawdzily sie moje przypuszczenia o ktorych mowilem jakis czas temu, to nie farsa ktora podal Bednarz czyli przeinwestowanie druzyny byla powodem problemow finansowych, a mniejsze niz zakladane przychody.

W tym sprawozdaniu sa informacje planowanych przychodach na 2011 rok:
Dzien Meczu (sprzedaz karnetow, biletow, i catering) - 25.8mln zl
Komercyjne (prawa marketingowe, reklamy, oraz bonusy startowe i premie) 18.8mln + 6.8lmln (bonusy ) = 25.6mln zl
Transmisje 13.2mln zl
Lacznie: 64.6 i to byl wariant w ktorym zakladano:
Mistrzostwo 2010/2011,
Awans do grupy LE
pozyskanie nowego sponsora strategicznego

Podczas gdy, w nawiazaniu do raportu Deloitte o ekstraklasie:
Dzien Meczu: 12 mln (-13.8mln zl od zalozen)
Komercyjne: 15.7mln (-9.9mln zl)
Transmisje: 27.6 mln (+ 14.4mln zl)
Lacznie: 55.4mln
Zysk: -11.2mln zl!!
Planowany zysk w 2010 - 12 mln zl

Czyli jesli planowane przychody byl 64.6 a zysk 12, to zakladali wydatki w wyskosci 52.6mln zl

Skoro klub mial 55.4mln przychodu, to i tak powinno dac to prawie 3mln zlotych zysku...
Z transfero w 2011 powinno byc mniej wiecej na zero Brozki poszly za 2.2 mln euro A pozyskalismy (stale transfery) Melikson za 0.6mln, Genkova za 0.7mln, Jovanovica za 0.4mln i Chaveza za ok 0.2-0.3mln zl co daje ok 2mln euro... Wiec reszta mogla isc na wypozyczenia...

Ale ogolnie klub powinien byl wiec wyjsc na zero! Skad nagle taki problem ?! Zapewne przeszacowali sobie budzet na 2012...

Ale ogolnie najwiekszym problemem byla jednak frekwencja i na tym sporo stracili, bo Basalaj zaklad 23 tys abylo 16-17 ( co w obliczeniach daje roznice w postaci ok 13--14mln zlotych)

I gdzie ta kur** dziura ja sie pytam ?! No chyba ze odrazu zakladali ze ten 12 mln zysk bedzie w budzecie na nastepny sezon a nie pojdzie na splate zadluzenia.. ale to troche durne myslenie

Klub idzie pod sprzedaz i tyle..
Odpowiedz cytując