|
Do takiej sytuacji doprowadziło całkowicie nieprofesjonalne sterowanie klubem przez Cupiala, z kasa jak on ma i wyłożył na klub naprawdę wielu zrobiłby w pełni profesjonalny klub ze świetnym zapleczem treningowych, skautingiem, szkółka i strukturami. Moze niekoniecznie mielibyśmy tyle tytułów MP ale mielibyśmy obecnie wspaniale perspektywy na przyszłość, fundamenty, normalność.
Dobrze poukładany klub przyciąga wszystkich: kibiców, sponsorów, zawodników. To wszystko dawałoby szanse na maksymalizacje zysku oraz szanse na trwałe podnoszenie poziomu sportowego. Bylibyśmy kuznia talentów z południa Polski. To wszystko mogłoby także przy umiejetnym dobieraniu doświadczonych zawodników z Polski i zagranicy na sukces w Polsce i w Europie.
Kasa i czas został zmarnowany na błędne decyzje, inwestycje i walkę na dworze Cesarza z Myslenic. Dzisiejsza Wisle można porównać do I Rzeczpospolitej, gdzie wciąż śniło sie o potędze, dawnej sile i zdobyczach. Przy tym prowadzono nieustające wojny miedzy sobą, a system władzy był nieskuteczny i archaiczny.
Do tego wszystkiego wrogowie rosli coraz bardziej w sile...
Do czego to doprowadziło, to wszyscy (większość) wie...
|