-ja123- napisał(a):

Szczerze, naprawdę uważasz, że Legia była w PRL najbardziej forowanym klubem? Ze ściągała najlepszych graczy z całej ligi? Boniek, Lubański, Gorgoń itd. chyba się by obrazili. Każdy klub wykorzystywał swój resort, Legia miała rzeczywiście mocnego opiekuna, ale w porównaniu np. do Górnika okazywał się niezbyt potężny. Jeśli dobrze zapamiętałem z książki Iwana, to w Zabrzu mistrza cykali jednego za drugim, m.in. wzorowej organizacji. Tam działacze mieli w kieszeni PZPN i sędziów. Gdyby Legia była tak forowana, nie dałaby się tak robić.
Większość kibiców z Warszawy zna i nie jest dumnych z tych czasów i z tych działaczy. Dziwi nas jedynie, że to odium przyczepiło się tylko do Legii, a nie do innych klubów, często w o wiele większym stopniu forowanych.
|
coś w tym jest co piszesz bo ostatni tytuł MP na Górnym Śląsku był w 1989 roku - Ruch Chorzów.Po transformacji ustrojowej gdy cena węgla spadła już kluby z tego regionu sobie nie radziły tak dobrze aczkolwiek GKS Katowice na przełomie lat 80-90 tych grał przez 10 lat z rzędu w pucharach