Wyświetl pojedynczy post
jova
Senior Member
 
Od: 07.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7698
Stary 24.08.2012, 21:08
Że też dopiero teraz to zauważyłem... W tym wywiadzie:
http://www.przegladsportowy.pl/-Dyre...ia,128739.html
Valckx mówi o skautach regionalnych w PSV:
"Przedstawiają wydatki. Wielu z nich to emeryci, ludzie, którzy kiedyś byli związani z PSV. Dostają bonusy, gdy klub zdecyduje się pozyskać poleconego juniora. Żaden z nich nie jest zatrudniony w PSV. Tak samo jest w Wiśle."

Lukasz napisał(a):Wyświetl post
Wystarczy tą siatkę olać i obciąć budżet i sama się rozpadnie. To nie jest perpetum mobile które samo działa.
A zmieniono im budżet?
Lukasz napisał(a):Wyświetl post
- nie przedłużył współpracy z SV który tworzył te struktury
- zlikwidował stanowisko dyrektora sportowego (dla niego było zbędne cytuję: 'Mamy w klubie osoby, które z powodzeniem mogą pełnić kilka ciekawych ról w ramach tego samego wynagrodzenia.')
- krytycznie ocenił prace naszego skautingu, zwolnił Klejndinst'a
Przedłużenie współpracy z Valckxem to abstrakcja, bo Bednarz przyszedł na jego miejsce. Sądzę, że to oczywiste dla każdej osoby obserwującej działania klubu. Dni Valckxa były policzone przynajmniej od zimy, jeśli nie od dnia odsunięcia Maaskanta od zespołu.
Zgadzam się, że odejście Klejndinsta najprawdopodobniej było decyzją Bednarza.
Lukasz napisał(a):Wyświetl post
Żuraw nie jest skautem - on jest taki przylepiony ktoś, ambasador. Zajmuje się skautingiem przy okazji.
Trudno ocenić na ile poświęca się skautingowi i czy jego praca w tym zakresie daje klubowi mniej niż np. Kapki. Nie ma co się o to kłócić. Mogę się zgodzić z Twoim założeniem, że to nie jest taki prawdziwy skaut.
Lukasz napisał(a):Wyświetl post
Więc raczej błędne jest stwierdzenie ze to skauci wyławiają talenty, przynajmniej wg Bednarza. Jest inaczej - Bednarz z Probierzem maja 2/3 głosów, a jak sprawdza się skauting w wykonaniu 'trenerskim' dobrze widać na przykładzie Smudy i Lewandowskiego, cytuje 'Chce Frankowskiego a nie tego ze Znicza'.
Przecież to oczywiste, że trener i dyrektor/prezes od spraw sportowych mają decydujący głoś jeśli idzie o wybór zawodników. To oni zostaną z tego rozliczeni. Sugerujesz, że za czasów Valckxa było inaczej?
Odpowiedz cytując