syryls napisał(a):

|
Każdy chyba wie że Valckx zbudował sieć skautów nie tylko w Polsce ale także w Europie, no chyba że ty jesteś opóźniony w czasie. Bednarz ją "zniszczył" w jego mniemaniu z powodów finansowych
|
Oczywiście, słyszałem takie plotki, ale żadnego wiarygodnego źródła nie potrafię sobie przypomnieć. Wiele osób bezmyślnie powtarza te informacje nie zadając sobie trudu by przeanalizować skąd one się wzięły. Ta sieć skautów Valckxa to już praktycznie taka urban legend, bo w sumie nikt nie wie o ilu skautów chodzi, jakich, gdzie, co robili, ale wielu forumowiczów wierzy, że skauci istnieli i byli bardzo przydatni.