Wyświetl pojedynczy post
JEDREK76
konserwa
 
 
Od: 06.2004
Skąd: STRUSIA NH

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18813
Stary 23.08.2012, 13:31
Ajax napisał(a):Wyświetl post
@JEDREK76

To co napisałeś zmienia postać rzeczy.

Nie zdziwiłbym się nawet gdyby minister Grad nie miał pojęcia, że sprzedaję budynek IPN`u. [...]
Grad wiedział o tym dokładnie. Monitował na ten temat co roku śp. Janusz Kurtyka Prezes IPN, monitowała ówczesna Rada IPN jeszcze przed jej rozwiązaniem (o czym wspomina obecnie prof. Paczkowski).

Jeszcze odnośnie Rostowskiego, o którego współwinie pisałem w jednym ze wcześniejszych postów. W artykule zamieszczonym na niezależnej.pl znajduje się opis prób ratowania całej sytuacji z budynkiem, podjętych przez IPN, który interweniował w MF na początku tego roku (przypominam już po drastycznym obcięciu budżetu IPN przez Sejm głosami koalicji PO, PSL, SLD, RPP).

"Instytut Pamięci Narodowej pismem z dnia 22 lutego 2012 r. wystąpił z wnioskiem do Ministra Finansów o przyznanie środków z rezerwy celowej na sfinansowanie nabycia nieruchomości, położonej w Warszawie przy ul. Towarowej 28, w wysokości 36.900 tys. zł. Kopię w/w wystąpienia przekazał do KPRM.

Podczas spotkania w dniu 14 marca 2012 r. Pani Minister Hanna Majszczyk stwierdziła, że nie może wyasygnować całej potrzebnej kwoty, a jedynie jej część, i poprosiła Prezesa IPN o uzyskanie zgody z RUCH S.A. na rozłożenie płatności na raty oraz o wygospodarowanie części środków z budżetu IPN. Jak informowaliśmy opinię publiczną, zgoda na rozłożenie płatności na dwa lata została uzyskana, a IPN zadeklarował możliwość wydatkowania w 2012 roku ze swojego budżetu kwoty 5 mln złotych. Obie informacje zostały przekazane pismem z dnia 28 marca 2012 r. do Ministerstwa Finansów (do wiadomości Ministerstwa Skarbu i KPRM). Dodatkowo w piśmie tym Prezes poprosił o ujęcie przedmiotowego wydatku dotyczącego II raty za budynek na rok 2013 w Wieloletnim Planie Finansowym Państwa na lata 2012–2015. Minister Finansów do dziś nie odpowiedział na ten wniosek.

Natomiast pierwszą pisemną reakcją Ministerstwa Finansów na wniosek IPN z dn. 22 lutego br. było pismo Minister Hanny Majszczyk z informacją, iż istnieją możliwości pozyskania środków w II połowie bieżącego roku w przypadku niewykorzystania rezerwy celowej przez innych dysponentów. [...]"

Całość artykułu
Ostatnio edytowane przez JEDREK76 : 23.08.2012 o godz. 15:24.