Wyświetl pojedynczy post
gukfva
Member
 
Od: 09.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93
Stary 22.08.2012, 15:12
Najwłaściwszym miernikiem do oceny wyników drużyn w pucharach jest ich odniesienie do rozstawienia.
Moim zdaniem rundy eliminacyjne są co najmniej równie ważne jak rundy zasadnicze dla federacji znajdujących się poza pierwszą piętnastką.
Dla przykładu patrząc na kryterium rozstawienia Polska w sezonie 2012/13 powinna zdobyć 5.000 pkt, z czego aż 4.000 w rundach eliminacyjnych.
Skąd ten rachunek, wyjaśnienie poniżej. Tyle punktów powinny zdobyć polskie kluby pokonując jedynie niżej rozstawionych od siebie rywali:

Slask Wroclaw
Champions League
2 QR - rozstawiony, 2 wygrane, 2 pkt
3 QR - nierozstawiony, 2 porażki
Europa League
Play-off - nierozstawiony, 2 porażki
RAZEM: 2 pkt

Legia
Europa League
2,3 QR - rozstawiona, 4 wygrane, 4 pkt
Play-off - nierozstawiona, 2 porażki
RAZEM: 4 pkt

Wronki
EL
1,2,3 QR - rozstawione, 6 wygranych, 6 pkt
Play-off - rozstawione, 2 wygrane, 2 pkt
Group Stage - trzeci koszyk, 2 wygrane, 4 porażki, 4 pkt
RAZEM: 12 pkt

Ruch
EL
2 QR - rozstawiony, 2 wygrane, 2 pkt
3 QR - nierozstawiony, 2 porażki
RAZEM: 2 pkt

OGÓLNY WYNIK: 20 pkt : 4 kluby = 5.000 [współczynnik]

Do tej pory sytuacja wygląda następująco:
Slask - 1 pkt (1 pkt stracony z Buducnost)
Legia - 2,5 pkt (0,5 pkt stracone z Lipawą, 1 pkt stracony z Ried)
Wronki - 4 pkt (0,5 pkt stracone z Zhetysu, 0,5 stracone z Khazarem, 1 pkt + 6 pkt stracone z AIK)
Ruch - 2 pkt

Z powodu punktów straconych w eliminacjach polskie kluby, które nadal są w grze muszą zdobyć o wiele więcej punktów. Paradoksalnie tylko Ruch wykonał swoje zadanie. Najwięcej straciły Wronki. W Play-off EL Śląsk musi wygrać 1 mecz (lub 2 zremisować), by osiągnąć wynik minimalny, a Legia wygrać 1 mecz i 1 zremisować.

Wnioski? Wystarczy pokonywać słabszych, by uzyskać 5.000. W obecnej sytuacji - po eliminacyjnych stratach Wronek, Śląska i Legii - taki wynik w sezonie 2012/13 należałoby uznać za sukces.