StelmiOriginal napisał(a):

Witam, troche debilne pytanie, gdyż dawno nie korzystałem z usług monopolisty Poczty Polskiej 
Wystawilem aukcje na allegro z pewnym towarem, gosc dał Kup Teraz za 250zł i dzwonil zeby wyslac mu za pobraniem.
Koszt towaru: 250zł, koszt wysyłki: 15.50zł.
Jak wygląda ta wysyłka? Idę na pocztę, place 15.50 i wysylam do niego towar i czekam na przelew opiewający na 265.50? Czy ja tylko daje paczke na poczcie, a gosc placi listonoszowi 265,50zł czy jak? I co, jeżeli gość nie zapłaci za towar? Paczka wraca do mnie? I ile sie czeka na przelew?
Proszę opiszcie mi łopatologicznie, bo nie wiedziałem, że dożyje czasów kiedy będę musiał cokolwiek wyslac za pobraniem
|
Jeśli chcesz kasę na konto, to idziesz na pocztę i wypełniasz dwa druki - jeden na przesyłkę pobraniową (tam wpisujesz kwota pobrania 265,50) i zaznaczasz odpowiedni kwadracik (na druku jest miejsce na wpisanie numeru konta). Drugi druczek to polecenie wpłaty/przelewu, gdzie też musisz wpisać kwotę, swój nr konta, a jako zleceniodawcę wpisujesz gościa który kupił od Ciebie.
Niestety jak gościu nie odbierze/nie zapłaci paczka wraca do Ciebie
Mam nadzieję, że jasno wytłumaczyłem
Pozdro