Wyświetl pojedynczy post
bonawentura
Senior Member
 
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#59592
Stary 17.08.2012, 14:23
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Czołowe drużyny są dzisiaj rzeczywiście słabsze, ale te z miejsc 5-16 silniejsze niż 10 lat temu. Co nie znaczy, ze liga nie jest zła.
Są silniejsze tylko w statystykach. Obawiam się, że lęk przed korupcją spowodował stan rzeczy jaki jest obecnie - czyli bardziej wyrównane rozgrywki, bo każdy boi się sprzedawać spotkań, a wszystko odbywa się uczciwie. Spójrzmy prawdzie w oczy - czy w ciągu tych 10 lat zmieniła się infrastruktura czysto sportowa? Nie. Jak kluby nie miały baz treningowych tak do dzisiaj nie mają. Jak nie było szkółek, tak do dzisiaj ich nie ma. Poziom jest względnie ten sam, jest nawet gorzej niż kiedyś, bo z roku na rok, z sezonu na sezon w sporcie pojawiają się coraz większe pieniądze, które niekoniecznie powodują wzrost jakości, a dramatycznie podwyższają ceny za piłkarzy, za których nie powinno się wydawać nawet złamanego grosza.
Odpowiedz cytując