Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
KOALIK
Banita
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21802
Stary 17.08.2012, 11:34
Zamiast gadać o zwiększeniu liczby spotkań, należy porozmawiać o wprowadzeniu nowych rzeczy, które są bardziej potrzebne:

1.) Każdy klub grający w Ekstraklasie musi mieć kilka profesjonalnych boisk treningowych (z oświetleniem, z podgrzewaną płytą lub ze sztuczną nawierzchnią) - na którym trenowaliby trampkarze, juniorzy oraz pierwsza drużyna. Do tego musi być określona liczba dzieci/młodzieży, która trenuje. Te boiska oczywiście można wprowadzić w perspektywie dwóch, trzech lat, aby kluby znalazły pieniądze.

2) Wprowadzić kilka zasad pomiędzy prezesami poszczególnych klubów w Ekstraklasie:
- w każdym momencie meczu w Ekstraklasie w każdej drużynie musi być czterech zawodników w wieku do dwudziestu jeden lat,
- limity płacowe (Polski senior miałby zarabiać maksymalnie 80-100 tys. euro, aktualny reprezentant Polski mógłby zarabiać dwa razy więcej, gracz z zagranicy minimum 300 tys. euro - ograniczyłoby to w sposób znaczny pojawiania się na boiskach w Polsce niezliczonej liczby szrotu zagranicznego wziętego na polecenie znajomego menedżera, na podstawie filmików, a nie obserwacji),
- w Młodej Ekstraklasie mogliby grać tylko Polacy do dwudziestego trzeciego roku życia, plus zawodnik/zawodnicy (również z zagranicy), którzy wracają po kontuzjach - minimum po trzech tygodniach leczenia,
- od 1. ligi w dół byłby całkowity zakaz gry obcokrajowców.

Oczywiście, to nie przejdzie, bo łatwe pieniądze z transferów marnej jakości obcokrajowców nie będą wpadały do kieszeń dyrektorków, prezesików, itp. Na końcu okazuje się, że rozwój Polskiej piłki prawie nikomu nie jest potrzebny, ale do krytyki Ruchu, Śląska, kadry PZPN-u (za EURO, czy za środę) wszyscy są pierwsi.
Ostatnio edytowane przez KOALIK : 17.08.2012 o godz. 11:37.
Odpowiedz cytując