Wyświetl pojedynczy post
pawelo84
Senior Member
 
Od: 07.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#59580
Stary 17.08.2012, 01:48
Bronex napisał(a):Wyświetl post
A Wisła od czasu Wernera Liczki cały czas stoi w miejscu. A kto staje w miejscu ten się cofa.

PS. Jeżeli miałbym określić która polska drużyna klubowa była najsilniejsza w historii (ostatniej dekady) to wybór jest tutaj oczywisty ta ,która wygrała z AC Parmą 4-1 u siebie i ta ,która zremisowała z Lazio Rzym 3-3 . Te dwa mecze!!! Z Schalke też było dobrze ale cały kunszt Wisły było widać na tle bardzo silnych drużyn włoskich.
O to właśnie mi chodzi, że ten kto stoi w miejscu to się cofa. Co z tego że w rankingach jesteśmy niewiele niżej niż 10 lat temu, jak drużyny które mamy w pucharach ani nie grają efektywnie ani efektownie. Takie mecze jak Lecha z MC czy Juve to po prostu cud, który był bardziej poparty szczęściem, warunkami pogodowymi itd. niż porywającą grą. Oczywiście doceniam to co zrobili w tamtym sezonie, ale mimo wszystko nie była to gra taka jak chociażby Wisły z Lazio czy z Parmą. Po prostu od 10 lat nie widziałem drużyny, która potrafiłaby grać jak równy z równym z dobrymi zespołami europejskimi. Parma czy Lazio to nie Spartak czy Sporting. Tamte drużyny były sporo silniejsze.
Najgorsze jest myślenie, że ta nasza liga nie jest taka zła gdyby popatrzeć na inne ligi, np. Białoruś, Węgry, Szwecję. Skoro jest tak z nami dobrze że mamy w rankingach miejsca od 18 do 20 to dlaczego nie potrafimy tak jak Zilina czy Debreczyn dostać się do tej LM?
Odpowiedz cytując