Zwierze napisał(a):

Aż tak strasznie nie śledziłem olimpiady. Ale co do tego punktu, to przejechaliśmy się na nim. A dokładniej to na zawodnikach którzy startowali na poprzedniej olimpiadzie a w tym roku po prostu nie powinni jechać na IO bo są za starzy...
Ale to raczej temat nie do tego wątku.
|
No widzisz i tu jest między nami różnica. Ty twierdzisz że problemem jest wiek a ja że zawalono przygotowania. Żeby nie być gołosłownym podam przykład Majewskiego. Chłop ma już swoje lata ale nie przeszkodziło mu to wygrać. Z drugiej strony weźmy chociażby Kszczota czy Lewandowskiego. Młode chłopaki które nie są w stanie zrobić na IO nawet swojej życiówki. Czy to nie każe się zastanowić nad przygotowaniami? Jeśli weźmiemy pod uwagę że pływacy czy lekkoatleci generalnie osiągali wyniki mocno poniżej swoich życiówek a nasz drugi złoty medalista przygotowywał sie do IO za własne pieniądze i poza kadrą to wnioski na temat systemu przygotowań nasuwają się chyba same. Z czym zgadza się w załączonym przez jedrka linku nawet sama ministra.
Dlatego zamiast koncentrować się na demagogi w rodzaju tej o "braku możliwości wytrenowania w ciągu cztrech lat mistrza olimpijskiego" warto było by zrozumieć przyczyny dla których nie wykorzystano potencjału już istniejącego.