Wyświetl pojedynczy post
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18667
Stary 15.08.2012, 12:59
Belzebub napisał(a):Wyświetl post
Heh Drozd proszę Cię..Chyba nie masz pojęcia o trenowaniu, tym bardziej o walczeniu o medale olimpijskie..W tym wieku (19 lat) to można zacząć trenować którąkolwiek dyscypline sportu, ale tylko w wymiarze amatroskim.
Aby realnie mysleć o sukcesach na arenie Polskiej trzeba zacząć trenować w wieku najpóźniej 10 lat
Co powinno zrobić Państwo? Dać pieniądzę na selekcje właśnie w wieku 8-10 lat całego rocznika, w całej Polsce..Fizyczne testy kompetencji w szerokim zakresie,z takich wyników da się już trochę przewidzieć. Po drugie zwiekszyć pieniądze na Szkoły Sportowe, SKSy działające na zasadzie prawdziwego klubu (sprzęt, zawody itd.), a nie tylko miejsca by się móc "poruszać"..Infrastrukturę do wielu dyscyplin posiadamy, trochę trzeba doinwestować i na salach gimnastcznych, orlikach dałoby się wytrenować przedstawicieli niemal każdej dyscypliny sportu..Wystarczy godnie opłacić trenerów, w klubach sportowych również,, dać pieniądzę na "sprzęt" i w perspektywie kilku(nastu) lat sukcesu może przyjdą..
Panowie o ch... czytajcie co piszę. W wieku 18-19 lat zaczyna się poważny trening, ale gdzie ja napisałem że wcześniej treningu nie było? Był ale miał inny cel, niż przygotowania olimpijskie. Miał cel tak pokierować rozwojem dorastającego człowieka który już w wieku 12 lat wyrastał ponad przeciętność, żeby jako 18 latek prezentował poziom rokujący na przestrzeni kilku kolejnych lat na osiągnięcie pozycji medalowej. Czyli do wieku 18-19 lat szkolenie powinno być ogólnorozwojowe, a cel wyćwiczyć jak najwięcej 18 19 latków którzy będą gotowi poświęcić się prawdziwym przygotowaniom już nie traktowanym jako ciekawe zajęcia poza szkołą, a jako formę zawodu sposób życia, podporządkowany jednemu celowi. I tu jest potrzebne państwo z systemem stypendiów, siecią ośrodków przygotowań, zapleczem trenerskim itd. To w tym okresie można z mistrza świata juniorów zrobić mistrza olimpijskiego albo zmarnowany talent.
Hej Nasz TS !!